"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız ?

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Modern teknoloji, yönden bağımsız olarak, genişletilmiş işlevsellik ile ayırt edilir. Pratikte görüldüğü gibi, HD teknolojileri ilkel hoparlörlerle üretilir, bunun sonucunda pahalı TV modellerinin sahipleri bile ses efektlerinden mümkün olduğunca zevk alamazlar. Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Bu ses eğlence programlarını, filmleri ve haberleri izlemek için yeterlidir. Surround ses söz konusu olduğunda, TV’ye ek olarak hoparlörler bağlamanız gerekir. Sonuç olarak, gerçekten yüksek kaliteli bir sonuç elde edebilirsiniz. Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Ardından, hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlayacağınıza bir göz atalım. Birkaç seçenek vardır ve modeliniz için en iyi TV cihazını seçmek önemlidir. Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız ?

LG TV’lerdeki giriş ve konektör türleri

Başlangıçta, TV’de hangi çıktıların mevcut olduğunu anlamanız gerekir. Ancak o zaman akustik bağlanabilir.

Modern televizyonların üretiminde, televizyon izlemek için farklı akustik bağlayabileceğiniz için ses ve TV konektörleri kullanılır:

 • lale (RCA);
 • hat çıkışı;
 • kulaklık veya kulaklık girişi.
 • HDMI ARC bağlantı noktası.
Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

İlk seçenek, dahili amplifikatörü olan aktif hoparlörleri bağlamak için kullanılır. Cihazın özel konektörleri yoksa varyant # 2-3 kullanılır. Yani, hoparlörler TV’deki yerleşik amplifikatöre bağlanır.

HDMI ARC, yeni teknoloji için idealdir. Örneğin, yüksek kaliteli ses ile karakterize edilen bir ev sinemasının ses sistemi.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Bağlantı yöntemleri

Hoparlörleri bir TV cihazına bağlamanın birkaç yolu vardır. Her seçenek, belirli bir hoparlör sistemi türü için uygundur. Yöntem, modele ve TV’ye göre değişir. Ardından, akustiği bağlamak için olası seçenekleri ele alacağız. Maksimum ses efekti için akustik ayarlarını belirlemeniz gerektiğini unutmayın. Bu tür bir teknik, kullanıcılara oldukça geniş bir işlevsellik sunar.

RCA konektörü

Laleler, üreticiden bağımsız olarak en popüler TV konektörleri olarak kabul edilir. Güney Koreli LG markası bir istisna değildir. Bu bağlantı noktasını kullanarak hoparlörleri de bağlayabilirsiniz. Birkaç seçenek var.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Hoparlörde bir RCA çıkışı olmadığında, büyük olasılıkla 3,5 mm’lik bir jak vardır. O zaman bir kabloya ihtiyacınız var: RCA-TRS 3,5 mm. Böyle bir kordonu sorunsuz bir şekilde bulabilirsiniz.

Şimdi bir subwoofer’ı bir LG TV’ye nasıl bağlayacağınız sorusuna gelelim. Burada birkaç tür subwoofer olduğu unutulmamalıdır:

 • Aktif. Set, düşük frekanslı seslerin çalınması durumunda çıkış yükünü kaldırmanıza izin veren bir güce sahip yerleşik bir amplifikatör içerir.
 • Pasif. Bu durumda, yayıcı, çıkış stereo kanallarının yükünü etkileyen kişisel bir amplifikatöre sahip değildir. Bu nedenle, ses seviyesi genellikle azalır ve kalite bozulur. Subwoofer’ı yerleştirme işlemini büyük ölçüde karmaşıklaştıran ayarlara sahip bir panel yoktur.
Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Aktif tampon aşağıdaki şekilde bağlanır:

 • Cihaz için bir yer seçildi.
 • Laleler, TV kasası üzerindeki konektörlere göre bağlanır.
 • TV menüsü üzerinden kurulum.

LG, farklı cihazlarla senkronizasyon için yerleşik otomatik ayarlara sahip TV modelleri üretir.

Böyle bir cihazı bağlamak, kullanışlı ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Daha önce bir subwoofer bağlamakla uğraşmamış olanlar bile bu işlemi çabucak çözmelidir.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Pasif bir cihaz satın alan herkes, bir ev sinema sistemi veya alıcı kullanarak senkronize edebilir. Bu seçeneğin karakteristik özellikleri şunlardır: emek yoğunluğu ve düşük ses kalitesi. Düşük kalitenin nedeni, subwoofer’ı TV’nin yanına düzgün bir şekilde yerleştirmenin mümkün olmamasıdır. Yüksek kaliteli performans için bağlarken polariteye dikkat edin.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Hat Girişleri

TV modeliniz, hoparlörleri bağlamak için hat çıkışlarıyla donatıldığında, normal kontakları kullanabilirsiniz: + ve -. Bu seçenek, bilgisayar hoparlörleri veya ev sineması için uygundur.

Üzerinde terminal bulunan (kırmızı ve siyah) iki delik varsa, cihazın arkasını dikkatlice incelemek gerekir – bunlar hat çıkışlarıdır.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Tek yapmanız gereken, kabloları renklere göre bağlamaktır:

 • + – kırmızı.
 • Siyah.

Her şey doğru şekilde bağlanırsa ses hemen görünecektir.

HDMI kablosu

Yüksek kaliteli ses ve hoparlör bağlantısı sorunu göz önüne alındığında, HDMI ARC konektörüyle yöntemi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

TV için HDMI kablosu, ses kalitesini gerçekten koruyabilen en ideal seçenek olarak kabul edilir.
Bu yöntem, TV’nin özel bir HDMI ARC çıkışına sahip olmasını gerektirir.

Bu bağlantı yöntemi, karmaşık ekipmanlar, modern ev sinemaları, profesyonel alıcılar için uygundur. Sonuç, korunmuş ses seviyesi ve efektlerle yüksek kaliteli sestir. Bu, yalnızca sistemin hoparlörlerinin belirtilen gereksinimleri karşılaması koşuluyla mümkündür.

Bluetooth aracılığıyla

Genellikle modern TV modelleri Bluetooth ile donatılmıştır. Bu fonksiyon ile makineler arasında kablosuz bağlantı kurabilirsiniz.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

Hoparlörlerde de böyle bir seçenek varsa, akustiği bluetooth üzerinden bağlayabilirsiniz. TV menüsünde bu işlevi bulmanız ve cihaz aramayı etkinleştirmeniz gerekir. Ardından istenen öğeyi seçin ve ses hoparlöre gidecektir.

Çıktı

Tabii ki, çoğu sesten memnunsa hoparlörleri TV’ye bağlamaz. Gerilim filmlerini, aksiyon filmlerini izlerken surround sesi seviyorsanız, kendiniz için en uygun seçeneği seçin.

Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız Subwoofer’lı hoparlörleri LG TV’nize nasıl bağlarsınız

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!