"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır

LG TV’de kanallar nasıl aranır ve ayarlanır

LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır Parlak ve zengin görüntüye sahip bir TV, günlük boş zamanlarınızı geçirmenin en ideal yoludur. Çoğunlukla modern bir kullanıcı filmleri ve en sevdiği dizileri çevrimiçi izlemeyi tercih ediyor, ancak klasiklerin hayranları da hiçbir yerde kaybolmadı, bu nedenle televizyon yayıncılığını kurma hakkındaki bilgiler şüphesiz mahkemeye gelecektir.

LG TV’mde kanalları nasıl ayarlarım? Popüler Güney Kore markasının cihazlarının, en azından bu konuda, ayırt edici özellikleri yoktur. Bu nedenle, TV kanalları standart algoritmaya göre ayarlanmaktadır. Tek fark, markaya bağlı olarak komutların, parametrelerin, seçeneklerin adının değişmesidir. LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır

TV cihazının temel paketinde bulunan kağıt talimat, kanalları ayarlamak için gerekli tüm bilgileri içerir. Bununla birlikte, bu süreç orada yüzeysel olarak anlatılmıştır, şimdi en temel komutları ve LG teknolojisinin doğasında bulunan özellikleri ele alacağız. LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır

İlk kez açtığınızda temel LG TV ayarları

LJI TV’nin kurulumu, ilk açıldıktan hemen sonra başlar. Elbette bu bir ön koşul değildir, bu nedenle saat, tarih, dil, uyku zamanlayıcısı vb. Gibi parametrelerin ayarını göz ardı edebilirsiniz. Ancak, gelecekte bu konuya geri dönmemek için her şeyi bir kerede yapmak daha iyidir.

Gerekli tüm parametreleri ayarlayabileceğiniz okuduktan sonra dikkatinize adım adım bir kılavuz getiriyoruz. Toplamda, her şeye minimum boş zaman harcayacaksınız. Önemli olan önerilen önerileri takip etmektir.

Adım # 1 – dil parametrelerinin ayarlanması

Dijital TV için menü görüntüleme dilini ve parçayı ayarlamanıza olanak sağlar. Kanalın aynı anda birkaç dilde yayınlanması şartıyla. Ayrıca, kullanıcı ana ve yardımcı dil desteğini özelleştirebilecektir.

Sesli arama ve klavye için dili yapılandırmak zorunludur. Kesinlikle yukarıda listelenen tüm seçenekler tek bir menüde düzenlenebilir. Nasıl girilir? Bu adım adım algoritmayı takip edin:

 1. Uzaktan kumandanızı alın.
 2. “Ana Sayfa” düğmesine tıklayın – evin resmini içeren simge.
 3. “Ayarlar” bölümüne gidin – dişli simgesi.
 1. “Gelişmiş” – üç nokta simgesine tıklayın.
 2. Genel sekmesini seçin.

“Dil” alt bölümüne gidin.

LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır

Adım 2 – Bir Yer Seçmek

Uzaktan kumandanın parametrelerini kullanarak, kullanıcı bir ülke seçmelidir. Bu yapılmazsa, dijital TV yayınını kurmak imkansız olacaktır. Bölge ve şehir burada yapılandırılır. Açılır listeden veya sadece posta kodunu girerek bir ülke seçebilirsiniz. Modern modeller otomatik konum belirleme seçeneği ile donatılmıştır. Bununla birlikte, internet bağlantısı yoksa, hepsini manuel olarak yapmanız gerekecektir.

 1. Uzaktan kumandanızı alın.
 2. “Ana Sayfa” düğmesine tıklayın – evin resmini içeren simge.
 3. “Ayarlar” bölümüne gidin – dişli simgesi.
 4. “Gelişmiş” – üç nokta simgesine tıklayın.
 5. Genel sekmesini seçin.
 6. “Ülke” alt bölümüne gidin.

Gördüğünüz gibi her şey çok basit.

3. Adım – Tarih ve saat

Bazen çeşitli yazılım arızalarına neden olan yanlış ayarlanmış tarih ve saattir. Bu nedenle televizyonu kurmadan önce bu parametreleri ayarlamalısınız. Bunun için:

 1. Uzaktan kumandanızı alın.
 2. “Ana Sayfa” düğmesine tıklayın – evin resmini içeren simge.
 3. “Ayarlar” bölümüne gidin – dişli simgesi.
 4. “Gelişmiş” – üç nokta simgesine tıklayın.
 5. Genel sekmesini seçin.
 6. “Saat ve tarih” alt bölümüne gidin

LG için zorunlu bir ayar olarak uyku zamanlayıcısını ayarlamayı ve TV’yi otomatik olarak açıp kapatmayı düşünmeli miyim? Prensip olarak, her kullanıcı bu parametreleri kendi tercihlerine göre seçer.

Otomatik ayarlama

LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır

LG TV’nizi dijital TV alacak şekilde ayarlamak için, yalnızca en yaygın antene bir bağlantınızın olması gerekir. Ayrıca bir T2 alıcısına da ihtiyacınız olacak, ancak bu üreticinin modern ekipman modelleri yerleşik bir modülle donatılmıştır. Bu, ek bir set üstü kutu satın almanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Otomatik arama, hem analog hem de dijital kanalları bulmanızı sağlar. Ana avantaj hızdır. Ek değerler girmenize, frekansı ayarlamanıza vb. Gerek yoktur. Ana menüyü açın, “Otomatik kanal ayarlama” yı seçin ve TV cihazının sizin için her şeyi yapmasını bekleyin.

Genel olarak, tüm süreç 5 dakikadan fazla sürmez. Tabii ki, önce bir bağlantı kaynağı seçmeniz gerekiyor – bir kablo veya bir anten. Artık LG TV’nizde kanalları otomatik olarak nasıl ayarlayacağınızı biliyorsunuz.

Manuel ayar

LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır Kanalları manuel olarak ayarlama arzunuz ve zamanınız yoksa, her zaman uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz. Ancak herkes kendi başına da yapabilir. LG’de önemli bir zorluk yok, süreç diğer üreticilerin TV’lerine kıyasla benzer.

Kanalları TV’nize almak için uzaktan kumandayı alın ve ana menüyü açın. Ardından ayarlarda “Manuel arama” komutunu seçin. Bundan sonra, “Kablo dijital TV” parametrelerini seçin ve ayrıca frekansı belirtin – 170.000 kHz. Hızı 6900 ve modülasyonu 1280 AM olarak ayarladık. Ardından “Başlat” düğmesine tıklayın.

Bu frekansta kanalların ayarlanması tamamlandığında, menüde kaç program bulunduğunu ve kaydedildiğini belirten bir bildirim görünecektir. Bundan sonra, frekansı değiştirmeniz gerekir: 178000’i ayarlayın, hız ve modülasyon değişmeden kalır. Aramayı tekrar çalıştırın. Frekansı kademeli olarak 8000 kHz artırın. HD yayını bu şekilde yapılandırılır.

LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır LG TV’de kanallar nasıl aranır, bulunur ve ayarlanır

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!