"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: 1 Wi-FI 2 kablolar?

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? Son birkaç yılda, mobil teknoloji endüstrisi ileriye dönük birkaç önemli adım attı. Birincisi, akıllı telefonlar daha uygun fiyatlı hale geldi. İkincisi, önde gelen markalar telefonun işlevsellik aralığını sürekli olarak güncellemeye çalışıyor. İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Apple’ın satış lideri olmaya devam ettiğini söylemeye gerek yok. İPhone’u uygun fiyatlı bir akıllı telefon olarak adlandırmak zor olabilir, ancak bu, kullanıcıların en sık satın aldığı popüler bir Amerikan markasının bu cihazıdır. İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Modern akıllı telefonlar etkileyici teknik parametrelere sahiptir: etkileyici miktarda dahili bellek, kapsamlı multimedya yetenekleri, yüksek ekran çözünürlüğü.

İPhone akıllı telefonlarının gerçekten önemli bir avantajı, diğer cihazlarla kolay senkronizasyondur. Örneğin, telefonunuz ve Apple TV arasında her zaman bir bağlantı kurabilirsiniz. Bununla birlikte, iPhone’unuzu LG TV’nize nasıl bağlarsınız? Herhangi bir uyumluluk sorunu olacak mı? Şimdi bu sık sorulan soruları cevaplayalım.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

İPhone’u TV’ye ne bağlayacak

Neden beyninizi bir kenara atıp bir akıllı telefon-TV bağlantısı kurmaya çalışasınız ki? Çoğunlukla, senkronizasyon, Smart TV’leri değil, en yaygın TV’leri emrinde olan kullanıcıların ilgisini çekecektir. Bağlantının ana avantajları:

 • büyük ekranda çevrimiçi film, dizi, spor yayını izlemek;
 • her türlü sunum, forum yürütmek;
 • cep telefonu galerisindeki videoların ve fotoğrafların oynatılması;
 • ses kompozisyonlarını dinlemek;
 • büyük ekranda Skype ve diğer haberciler aracılığıyla iletişim.
İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Gördüğünüz gibi pek çok faydası var. İPhone ekranını bir TV’de çoğaltmak için, uygun bağlantı türünü seçmeniz gerekir, tüm arabirimler bu fırsatı sağlamaz. Bu nokta dikkate alınmalıdır.

Akıllı TV sahipleri, telefonda depolanan dosyaları oynatmak ve bunları yüksek çözünürlükte izlemek için iPhone’u bağlar. Başka bir deyişle, bu senkronizasyon akıllı telefonunuzu flash sürücü olarak kullanmanıza olanak tanır. Bu aynı zamanda çok kullanışlı ve pratiktir.

Bağlantı seçenekleri

Televizyon ekipmanı ile mobil ekipmanı senkronize etmek için mevcut yöntemlerin listesi doğrudan her iki cihazın işlevselliğine bağlıdır. Örneğin, Smart TV kullanıyorsanız, Wi-Fi üzerinden bağlanabilirsiniz, normal TV modellerinde İnternet erişimi için bir adaptör bulunmaz.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Akıllı telefon modeli mevcut bağlantı yöntemlerinin listesini etkiliyor mu? Evet, ama çok az. Gerçek şu ki, 5’ler ve 7’ler farklı girdilere sahip, bu dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte, arabirimlerle ilgili tüm sorunların çözülmesi çok kolaydır, çünkü bir adaptör satın alabilirsiniz.

Wifi

Kablosuz ağ adaptörü, yalnızca Smart TV modellerinde üretilmiştir. Buna göre kullanıcı, herhangi bir kablo veya ek ekipman bağlamadan İnternet’e erişebilecektir. Şüphesiz, bir TV’ye Wi-Fi ile bağlanmak en kolay ve pratik yoldur.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Ancak, akıllı telefonunuz ile Smart TV arasında senkronizasyonu ayarlamadan önce, ilgili uygulamayı yüklemeniz gerekir. LG televizyon ekipmanlarından bahsettiğimizi düşünürsek, Smart Share programı bu markanın ekipmanları için özel olarak oluşturuldu .

Ayrıca iPhone yazılımını indirip kurabilirsiniz – örneğin, Twonky Beam uygulamasını Apple Store’dan indirebilirsiniz. Bağlantınızı kurmak için basit adım adım talimatları izleyin:

 1. Programı açın ve ana menüde “ekranın kenarındaki görsel göstergeleri göster veya gizle” yazısının yanına bir onay işareti koyun .
 2. Büyük ekranda oynatılacak medya içeriğini ve ardından kaynağı, yani TV’yi seçin.
 3. Oynatmayı başlatmak için Bearning düğmesine tıklayın .
İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Bağlanmanın alternatif bir yolu, iMediaShare programını AppStore’dan yüklemektir . Senkronizasyon benzer bir prensibe göre gerçekleştirilir, uygulama akıllı telefondan başlatılır ve ardından cihazla bağlantı seçilir. Kullanıcının yalnızca ev ağı için şifre belirlemesi gerekir.

TV’nizde Wi-Fi Direct varsa, yönlendirici olmadan bağlanabilirsiniz. TV’de ana menüyü açmanız, ayarlara gitmeniz ve “Ağ” alt bölümünü seçmeniz gerekir. Bundan sonra Wi-Fi Direct başlar ve akıllı telefon seçilir. Sonuç olarak cihazlar senkronize edilir.

Oldukça popüler olan bir diğer teknoloji, bir akıllı telefonu Wi-Fi üzerinden bir TV’ye bağlamak için tasarlanmış Google Chromecast cihazıdır. Cihaz, HDMI konektörüne takılır ve bir yönlendirici işlevi görür. Bu gadget, TV’de yerleşik bir Wi-Fi adaptörü yoksa gereklidir.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

HDMI

Apple’dan bir akıllı telefonu bir TV cihazına dijital HDMI arayüzü üzerinden de bağlayabilirsiniz. Cep telefonları nadiren böyle bir çıkışla donatılmıştır, bu nedenle senkronizasyon için özel bir adaptör gereklidir.

 • 4 / 4s – Dijital AV.
 • 5 / 5s ve üzeri – Aydınlatma.

Bundan sonra, bağlantıyı kurma prosedürü olabildiğince basit olacaktır. Kabloyu HDMI konektörüne bağlamanız gerekir. Cep telefonu modeline bağlı olarak yukarıdaki iki kablodan biri kullanılır.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Tüm cihazlar bağlandıktan sonra, gerekli konfigürasyon otomatik olarak yapılacaktır. Bir hata mesajı görünürse, cihazları manuel olarak yapılandırmanız gerekir.

İPhone’dan TV’ye görüntüyü görüntülemek için, TV’deki HDMI arayüzünü etkinleştirin, yani ana sinyal kaynağı olarak seçin. Bundan sonra, görüntü büyük ekranda görünecektir.

Artık iPhone’u LG TV’ye HDMI dijital arayüz üzerinden nasıl bağlayacağınızı biliyorsunuz.

USB bağlantı

Şüphesiz, bir iPhone’u USB üzerinden bir TV’ye bağlamak en kolay ve en uygun fiyatlı seçenektir. Öncelikle kabloyu bağladıktan hemen sonra telefon şarj olmaya başlayacak elbette bu çok uygun. İkincisi, kesinlikle tüm modern teknolojiler bu arayüzle donatılmıştır.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Bazı dezavantajlar da var. Akıllı telefonu USB konektörüyle bir LV TV cihazına bağladıktan sonra, telefon dosyaları oynatamayacak, hafıza depolama cihazı olarak kullanılacaktır. Kabloya gelince, üç seçenek var:

 • 30 iğneli.
 • Mikro USB.
 • Aydınlatma.

Son sürüm, iPhone modeline bağlı olacaktır.

Bu yöntem, akıllı telefon galerisindeki görüntüleri büyük bir ekranda görüntülemek için daha uygundur. Ayrıca her türlü sunum için senkronizasyona başvurabilirsiniz.

Apple TV

Bir cep telefonunu TV ile senkronize etmek için başka bir etkili yöntem. Ancak, bu ek bir ekipman gerektirecektir – bir Apple TV akıllı set üstü kutusu.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Akıllı telefon, Wi-Fi aracılığıyla akıllı alıcıya bağlanacaktır. 4. nesilden daha eski olmayan iPhone’ları kullanabilirsiniz. Set üstü kutu için özel bir gereklilik yoktur, herhangi bir model işe yarar. Bağlantı kurulumuna başlamadan önce, işletim sistemini her iki cihazda da güncellediğinizden emin olun, aksi takdirde hatalarla karşılaşırsınız.

Her şey bittiğinde, iPhone’unuzu TV ekipmanınıza bağlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, basit adım adım talimatları izleyin:

 1. Set üstü kutuyu başlatın ve ardından TV’yi ona bağlayın.
 2. Akıllı telefonu Apple TV set üstü kutusuna bağladığımızda daha önce ev ağına bağlanmış olması gerekir.
 3. İPhone’u alın ve “Ana Sayfa” tuşuna çift tıklayın, ardından “Kontrol sesi, parlaklık” bölümünü seçin.
 4. “AirPlay” i seçin ve mevcut cihazlar listesinden mevcut seçeneklerden birini seçin.
 1. Cihazlar listesinde gerekli yöntemi bulun. Set üstü kutu simgesine tıkladıktan sonra “AirPlay” görünecektir. Bu özelliği etkinleştirin ve telefonunuzun masaüstü büyük ekrana taşınana kadar bekleyin.

Uzman bir mağazadan LG Smart TV’nize bağlanan bir set üstü kutu satın alabilirsiniz.

Analog kablo

Bir iPhone’u TV’ye, genellikle lale adı verilen analog bir kablo kullanarak da bağlayabilirsiniz. Eski bir TV modeliniz varsa bu yöntem geçerlidir. Bu standart özellikle 90’ların sonunda ve 2000’lerin başında aktif olarak kullanıldı.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

Bugün, bir analog kablo kullanarak iPhone’unuzu ve TV’nizi kolayca senkronize edebilirsiniz. Tek dezavantajı, medya içeriğini modern formatlarda izleyemeyecek olmanızdır, resmin netliği gözle görülür şekilde zarar görür. Analog kablo kullanmak için özel bir adaptör gereklidir.

Birkaç tür analog kablo kullanılabilir:

 • Kompozit – üç standart fiş (lale) ve bir USB ile donatılmıştır. 4s serisi ve daha eski akıllı telefonlar için uygundur.
 • Bileşen – görsel olarak kompozit kabloya benzer. Temel fark, yüksek kaliteli bir görüntü yayınlamak için gereken ek fişlerdir. 4 veya 4s için de uygundur.
 • VGA – televizyon ekipmanını yeni nesil akıllı telefonlarla (5, 5s) senkronize etmek için tasarlanmıştır.

Temel olarak, bir kullanıcının bir iPhone’u bir akıllı telefona bağlama konusunda bilmesi gereken tek şey budur.

İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar? İPhone’u LG TV’ye nasıl bağlayabilirim: Wi-FI veya kablolar?

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!