"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma ?

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. Koreli şirket LG’nin TV’lerindeki Smart TV işlevi, ana rakip olan Kore devi Samsung’un tanıtımıyla neredeyse aynı anda ortaya çıktı. Şu anda, gelişme düzeyine göre, bu iki “Koreli” bu nişi paylaşıyor ve bu arada teknoloji giderek daha popüler hale geliyor. Bu gönderi, LG TV’leri kablo veya WiFi üzerinden internete bağlamaya ve içlerinde Smart TV gibi harika bir işlev kurmaya adanmıştır. Ayrıca bu teknolojiden tam olarak nasıl yararlanılacağına da bakacağız. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

TV internet bağlantısı

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. Smart TV’nin çalışması için ilk koşul, evinizde internetin bulunmasıdır. Ayrıca, İnternet kablolu olmalı veya bağlantı yöntemi bir WiFi yönlendirici sağlamalıdır. Bu nedenle, hücresel operatörlerin basit USB modemleri burada çalışmayacaktır, bu nedenle ilk adım İnternet’i eve getirmektir.

Teknolojiyi kullanmak için TV’nizi İnternet’e bağlamanın 2 yolu vardır:

  1. Bir kablo aracılığıyla – kabloyu TV’ye yönlendirmeniz sizin için uygunsa ve ya bir ev WiFi ağınız yoksa ve onu yapılandırma arzunuz / yeteneğiniz yoksa veya TV’nizin bir özelliği yoksa dahili WiFi adaptörü ve harici bir tane satın alma arzusu / yeteneği yoktur.
  2. WiFi kablosuz ağ üzerinden.

Hangi yolu kullanacağınız size kalmış, TV her iki versiyonda da iyi çalışıyor, ayar farkı sadece ilk ve son adımlarda olacak.

TV’de İnternet’e bağlanma ? kablo ile

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma Bu durumda, İnternet ağ kablosunu TV’nin arkasındaki LAN konektörüne bağlamanız gerekir. Evinizde İnternet’e bağlı yalnızca bir bilgisayarınız varsa, İnternet’in ve TV’nin aynı anda çalışması için özel bir ayırıcı (buna anahtar veya hub denir) satın almanız ve İnternet kablosunu buna bağlamanız gerekir. . Ardından LAN 1 çıkışlarından birini bir ağ kablosuyla bilgisayara, diğer LAN 2’yi de TV’ye bağlayın.

zadnjaja-panel-televizora-lg
LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

Ardından, TV’nizi her iki kablo bağlantı yöntemi için kurma sürecinde size yol göstereceğiz. Uzaktan kumandayı kullanarak aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Uzaktan kumandadaki Ana Sayfa düğmesine basarak menüye gidin.

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

“Ayarlar” menü öğesini seçin ve “Ağ” bölümüne gidin, içinde “Ağ bağlantısı” öğesini seçin.

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

“Bağlantıyı yapılandır” düğmesini seçiyoruz, ardından – Ağların listesi.

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma Bir sonraki ekranda, İnternete kablo ile bağlanmak için “Kablolu ağ” öğesine gidin, WiFi üzerinden ise listeden WiFi kablosuz ağınızın adını seçin. Ardından “Yenile”ye basıyoruz ve bekliyoruz. WiFi ağınız için bir parola belirlenmişse, beliren pencereye ek olarak parolayı girmeniz gerekecektir.

Kısa bir süre bekledikten sonra, cihazın ağa başarılı bir şekilde bağlandığına dair bir mesaj göreceksiniz, “Bitir”e tıklayın. Tebrikler! TV’nizi çevrimiçi olacak şekilde başarıyla kurdunuz.

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

Sıradaki ne?

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma LG TV’ler, Smart TV işlevinin kayıt olmadan tam olarak kullanılmasına izin vermez. Bu nedenle, tam olarak kullanmak için, örneğin Smart World’den çeşitli uygulamalar ve widget’lar yüklemek için LG web sitesine kaydolmanız gerekir. İşlem basittir, ancak yeteneklerinize hiç güvenmiyorsanız, tekniği daha iyi anlayan birinden kendinizi kaydetmesini istemek daha iyidir. Kayıt olmak için şu adımları izleyin:

Uzaktan kumandadaki Ana Sayfa düğmesini kullanarak ana menüye gidin. Sağ üst köşede, Giriş öğesini seçin. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

Büyük olasılıkla, daha önce LG Apps’a kaydolmadınız, bu nedenle “Kayıt” öğesini seçiyoruz. Bir hesabınız varsa, verileri girin, Giriş’e tıklayın ve son adıma geçin.

Kullanıcı sözleşmesini ve ardından gizlilik politikasını okumuş gibi yapıyoruz ve kabul ediyoruz ?

E-posta alanlarını dolduruyoruz ve daha önce kayıt olup olmadığınızı kontrol edecek olan “Authentication” butonuna tıklıyoruz. Hiç bir e-posta adresiniz yoksa, Yandex veya Google’da nasıl E-posta oluşturulacağı hakkında bilgi arayın veya birinden bir posta kutusu oluşturmaya yardım etmesini isteyin. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

Dikkat, e-posta adresi gerçek olmalıdır, kaydınızı onaylamak için bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız.

2 defa şifre bulup giriyoruz, dilerseniz e-posta ile mesaj almayı kabul ediyoruz ve “Kayıt Ol” butonuna tıklıyoruz. Şifreyi elbette unutmuyoruz, aksine bir yere not ediyoruz.

Artık dikkatinizi televizyondan ayırmanız ve dikkatinizi bilgisayarınıza, tabletinize veya akıllı telefonunuza vermeniz gerekiyor. Hayır, elbette “Evet” düğmesine basabilir ve yerleşik TV tarayıcısını kullanarak bir sonraki adımı gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz, ancak en azından henüz bunu yapmanızı önermiyoruz. Çok zamanınızı alacak. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

Bu nedenle, “Hayır” düğmesine basıyoruz ve e-postayı kontrol etmeye gidiyoruz, burada LG Apps’tan yeni bir mektupta “Kaydı tamamla” bağlantısına gidiyoruz. Başarılı bir kayıt mesajının sizi beklediği LG web sitesine yönlendirileceksiniz. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

Hepsi bu, işimiz bitti, LG Apps kaydınız tamamlandı. TV’nizi tam olarak kurmak için yalnızca birkaç adım kaldı.

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

Veri girişi

Smart TV’nin ana menüsüne gitmek için TV uzaktan kumandasında Çıkış düğmesine, ardından Ana Sayfa’ya basın ve sağ üst köşede “Giriş” öğesini seçin.

E-posta adresinizi, şifrenizi girin, “Oturumda kal” kutusunu işaretleyin ve “Giriş” düğmesini tıklayın. Ek veri girmeniz istendiğinde “Hayır” yanıtını veririz.

Yaşasın! Artık LG Smart TV’nizi tamamen yapılandırdınız ve tam olarak kullanabilirsiniz. Yani, çevrimiçi film izlemek, radyo dinlemek ve hava tahmini widget’larını, trafik sıkışıklığı hakkında bilgileri ve çok daha fazlasını kullanmak için uygulamalar yükleyin.

Şimdi sizi rahatlamaya ve LG Smart TV’nize uygulama yükleme 

LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma. LG TV’lerde Smart TV’yi kurma ve TV’de İnternet’e bağlanma

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!