"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? Modern TV’ler arasındaki temel fark, çok çeşitli işlevler ve en iyi görüntü kalitesidir. Tüm yenilikçi teknolojiler yalnızca bu iki parametreyi iyileştirmeyi amaçlamaktadır: resmi daha ayrıntılı ve kaliteli hale getirmek ve TV’nin kontrolünü ve sahip olduğu tüm işlevleri basitleştirmek. Bugün, LG geliştiricileri bu görevde en iyisidir. TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Foto-webOS-foto-4
TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

Smart TV’yi destekleyen modern TV modelleri yaratırken, şirketin mühendisleri kendilerine tek bir hedef belirlediler – TV kontrolünü daha anlaşılır ve kullanışlı hale getirmek. Arayüz güncellemesi oldukça başarılıydı ve bir çevrimiçi hizmetler ve uygulamalar ızgarası yerine simgelerle birlikte kayan bir çizgi belirdi. Tüm bunlar, Webos işletim sisteminin kurulu olmasıyla mümkün oldu.

Webos nedir?

Smart TV’nin böyle bir işletim sistemine sahip olduğunu duyan birçok alıcı merak ediyor: Webos nedir?

Webos, verileri çalışmanıza ve yönetmenize izin veren bir işletim sistemidir. Aslında erişimin kısıtlanması, herhangi bir verinin kaydedilmesi, oluşturulması veya silinmesi diğer televizyon işletim sistemlerinde olduğu gibi gerçekleşir. Bunun için, diğer işletim sistemleriyle aynı verileri yeniden üreten ve görüntüleyen aynı uygulama programları kullanılır. Web işletim sistemi ile başka bir platform arasındaki tek fark, yalnızca görünümünde değil, aynı zamanda büyük kolaylıkta da farklılık gösteren grafik arayüzdür.

vePhHM8OV8eesFG2p8emlh1gTgCN7WJGhMDY3yCjZDrX6nZ4z2shjPrId
TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

Bugün, bu platformun birbirinden yalnızca farklı hizmet ve yetenek sayısında farklılık gösteren farklı sürümleri var. Modern LG Smart TV’lerde, Webos TV 2.0’ı kullanmak gelenekseldir.

Gelişim tarihi

Bu işletim sistemi 2009 yılında Palm tarafından geliştirildi ve başlangıçta yalnızca tabletler, akıllı telefonlar ve bazı ev aletleri için kullanılıyordu. Linux’a dayanıyordu ve 2010’da 2012’ye kadar birlikte çalıştıkları HP tarafından satın alındı.

2012’den beri açık kaynak haline geldi, bu da onu başka herhangi bir cihazda kullanmayı ve şirketlerin bunun için çok sayıda uygulama geliştirmesini mümkün kıldı. 2013 yılında LG, Smart TV’lerinde bu işletim sistemini kullanmaya başladı. O zamandan beri LG ve Palm, Web işletim sistemini birlikte geliştiriyor.

içerik_ux6m8h0k
TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

Smart TV için bir Web işletim sistemi geliştirirken, çoklu görevlere ve sosyal ağlarla çalışma yeteneğine özel önem verilir. Ve bu sistemle çalışan ek uygulamalar sayesinde, LG Smart TV’lerin başlangıçta sahip olduğu özellikleri önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Webos’un Faydaları

Webos platformunun kurulu olduğu LG Smart TV’ler, birçok ek özelliğin yanı sıra net ve yeterince parlak bir arayüze sahiptir. Web OS Smart TV’nin başlıca avantajları aşağıdakileri içerir:

  • Bağlanması ve kullanımı kolaydır. Web işletim sistemi sayesinde internette video izlemek ve aramak çok daha kolay hale geldi. Ayrıca, herhangi bir ek cihazı TV’nize kolayca bağlayabilirsiniz. Animasyonlu bir karakter, tüm ayarlar ve bağlantı özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlayarak bu konuda size yardımcı olacaktır. Webos platformu, gerçekleştirilebilecek eylemlerin bir listesini sunarak ek bir cihazı oldukça hızlı bir şekilde tanır ve bağlar.
  • İçerikle çalışmanın kolaylığı ve hızı. Güncellenen menü sayesinde Smart TV’de kanallar, dosyalar ve içerikler arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Olduğu söyleniyor, sürekli ana sayfaya dönmek zorunda değilsiniz. Bu sayede aynı anda müzik dinleyebilir ve internette gezinebilir veya oyun oynayabilir ve TV izleyebilirsiniz.
  • İçerik arama. Web işletim sisteminde size en popüler filmlerin, programların ve dizilerin sunulduğu bir “Bugün” menüsü var. Ayrıca, bu TV’lerde çok çeşitli widget’lar ve kategoriler bulunur. Gerekli bilgileri bulmanın oldukça kolay olduğu oyunlar, 3D videolar ve filmler için özel simgeler vardır.
45308072.16tesrzohy.W665
TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

Ayrıca LG’nin en modern Smart TV’leri aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Akıllı paylaşım. Menüdeki bu öğe sayesinde TV’nize kesinlikle herhangi bir cihazı bağlayabilirsiniz. USB konektörünü kullanarak bir kamera veya sabit sürücü bağlayabilir ve DLNA kullanarak evinizde yerel bir ağ oluşturabilirsiniz. Smart Share ayrıca şu veri aktarım yöntemlerini de destekler: TagOn, WiDi, Miracast ve MHL.
  • Hareketleri ve sesi kullanarak akıllı TV kontrolü. Hareketlerle TV’yi açıp kapatabilir, ses seviyesini artırabilir veya azaltabilir ve kanalları değiştirebilirsiniz. TV’yi sesinizi kullanarak kontrol etmek için bir MagicRemote uzaktan kumandaya ihtiyacınız vardır.

TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ? TV’de Görüntü Kalitesi Nasıl Arttırılır ? webOS nedir ?

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!