"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? Karaoke işlevi hemen hemen herkes tarafından bilinir ve hala birçok kişi için talep görmektedir. Bununla birlikte, teknolojilerin hızlı gelişimi ve yeteneklerinde kişisel bilgisayarlara ve akıllı telefonlara yakın olan daha modern televizyon ekipmanlarına geçiş göz önüne alındığında, Smart TV’de karaoke birçok soruyu gündeme getiriyor. LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

Prensibi gereği, karaoke sadece doğru seçilmesi gereken bir mikrofon bağlamayı değil, aynı zamanda onu müzik ve metin eşliği ile senkronize etmeyi de içerir. Ayrıca, bu ses müzikle birlikte aynı cihaza verilmeden önce kullanıcının sesi özel bir amplifikatörden geçirilmelidir. Aynı zamanda fon müziği ve sesin istenilen hacimlerde karıştırılması gerekir ve bu ilk bakışta göründüğü kadar kolay değildir. LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

lb5800-smart-tv-orta
LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

Çok uzun zaman önce, karaoke için özel olarak yerleşik bu tür bir işleve sahip DVD oynatıcılar kullanıldı, bundan sonra bu işlev zaten TV’lere yerleştirildi. Bugün, Smart TV teknolojisi ortaya çıktığında, şarkı söyleyenler için ayrı bir uygulama var ve LG Apps’ta da mevcut. Ancak mikrofon bağlantısını destekleyen TV’ler için kurulabilir. LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

Sorunu çözmek için seçenekler

LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? Ne yazık ki çoğu durumda LG Smart TV’ler mikrofon bağlama özelliğinden yoksundur. Ancak bu, karaoke işlevini kullanmanın imkansız olduğu anlamına gelmez. Ek işlevler, uygulamalar ve harici cihazlar, bağlanmaları biraz zaman alsa da sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Örneğin, aynı DVD oynatıcıyı, eğer evde varsa, kablolu bir mikrofon bağlamanın sorun olmayacağı bir yere bağlayabilirsiniz. Bu, soruna en basit ve çok ucuz çözümdür.

Her durumda, dikkat etmeniz gereken ilk şey, TV’de bir mikrofon yuvasının varlığı veya yokluğu ve mikrofonun kendisini bağlama sistemidir. Bu nedenle, örneğin, eski tip modellerde, AV konektörlerini yeni olanlara bağlayabilirsiniz – USB. Ancak LG Smart TV’ler için başka bir sorun daha var – bir mikrofon bağlıyken bile genellikle bir ses duyabilirsiniz, ancak film müziği ve metin yoktur.

687678
LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

Karaoke işlevinin tam olarak çalışması için, bir mikrofon amplifikatör cihazına ve ayrıca müzikal bir film müziğinden altyazıları okuyan bir sisteme sahip olmanız gerekir. Bir ev seçeneği alırsanız, örneğin mikrofon girişli bir DVD / Blu0-ray disk oynatıcı olabilir.

Başka ne yapabilirim

Karaoke’yi LG TV’lere nasıl bağlayacağınızı merak ederken, standart bir mikrofonu 6,3 mm jaklı ve hatta bazen 3,5 mm bağlamanın mümkün olmadığı göz önüne alındığında, kablosuz cihazlara dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte, başka ücretsiz çözümler de var – bir TV’yi bir mikrofonun da bağlı olduğu bir bilgisayara bağlamak. TV’nin bir USB çıkışı varsa, yine de daha kolaysa, belki aynı konektöre sahip bir mikrofon bağlanabilir. Bununla birlikte, gerçek şu ki, hala doğrudan bir bağlantı yok.

Deneme yanılma ile zaman kaybetmemek için LG Smart TV’nizde karaoke açmak için yalnızca iki etkili seçeneğin olduğuna dikkat etmelisiniz:

  • Bir TV’ye bağlanması çok daha kolay olan bir DVD oynatıcı ve ihtiyacınız olan işlevler sayesinde;
  • HDMI kablosu ve dizüstü bilgisayar aracılığıyla.
DSC_0632
LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

Bu iki yöntemden hangisinin seçileceği önemli değildir. Her şey kullanıcının yeteneklerine ve tercihlerine bağlıdır. Metin TV ekranında görüntülendiğinde birileri daha rahattır ve birisi için bir dizüstü bilgisayar monitöründen oldukça rahattır.

Mikrofon seçimi

LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? işlevini kullanmak isteyen, kullanıcının hangi bağlantıyı tercih ettiğini bulduktan sonra, bir mikrofonla doğru seçimi yapmanız gerekir. Mevcut ekipmana bağlanabilen bir cihaz olmalıdır. Bunu yapmak için, TV’niz veya ek donanımınızla birlikte verilen talimatlara kendinizi alıştırmanız mantıklıdır. Ancak kullanıcı hangi mikrofona ve hangi konektöre ihtiyaç duyduğuna ikna olduktan sonra, ne satın alacağını seçmelidir.

Standart mikrofon türleri:

  • 6,3 ve 3,5 mm konektörlerle kablolu;
  • USB bağlantısı ile kablolu;
  • Kablosuz.
B_00893
LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

Bir mağazaya giderken veya çevrimiçi mağazalara göz atarken, aptal görünmemek, mikrofonun özelliklerini tanımak için yanınızda teknik bir pasaport bulundurmak daha iyidir.

Talimatlar okunursa, mikrofon seçilir ve satın alınırsa, teorik olarak elde edilen bilgilerin yalnızca pratikte uygulanması gerektiğinden, sorunların ortaya çıkması olası değildir. Buradaki en zor şey, fişi istenen konektöre takmaktır. Standart olarak LG TV’de karaoke için fabrika ayarları bulunur, bu nedenle kendi başınıza herhangi bir şey ayarlamanıza gerek yoktur.

LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ? LG TV’lerde karaoke bağlama nasıl yapılır ?

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!