"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

Lg Televizyon Görüntü Ayarı (Lg Tv 4k En İyi Görüntü Ayarı)

LG Televizyon Görüntü Ayarı LG için En İyi Görüntü Ayarları (4K UHD, OLED, NanoCell)

Yazıya başlamadan eğer görüntünüzde bozukluk varsa kesinlikle televizyonunuza dokunmadan profesyonellerden destek almanızı öneriyoruz 444 09 71 servis numarasından ulaşabilirsiniz.

Tüm akıllı TV’ler, optimum ayarlara sahip bir dizi önceden ayarlanmış görüntü modu ile birlikte gelir. Kişisel zevke ve aydınlatma ortamlarına bağlı olarak bu görüntü ayarları en iyisi olmayabilir. Genel olarak, bir LG 4K UHD TV, LG OLED TV veya LG NanoCell TV, kutudan çıkar çıkmaz kabul edilebilir görüntü ayarlarıyla birlikte gelir. Bununla birlikte, arka ışığı, kontrastı, parlaklığı, keskinliği, rengi ve renk sıcaklığını ince ayarlayarak, LG TV’niz için en iyi görüntü ayarlarını elde edebilir ve izleme deneyiminizi geliştirebilirsiniz.

En uygun resim ayarlarının kişisel zevkinize ve aydınlatma ortamlarına bağlı olarak değişebileceğini lütfen unutmayın. Bir LG NanoCell TV için en iyi görüntü ayarları, bir LG 4K UHD TV veya LG OLED TV’de o kadar iyi görünmeyebilir. Tüm LG TV modellerine uyan ideal görüntü ayarları yoktur.

Model numarasına bağlı olarak, LG TV’niz aşağıdaki görüntü modlarına sahip olabilir. Önceden ayarlanmış resim modlarının kullanılabilirliğinin giriş kaynağına (analog, HDMI, USB, vb.) Göre değişebileceğini lütfen unutmayın.

  • Canlı Mod: Çok fazla parlaklık, çok fazla renk, tam kontrast ve artırılmış keskinlik – LG TV’deki Canlı mod her şeye erişime açık ve bu nedenle gözleriniz için iyi değil. Sadece doğal ışık alan ortamlarda kullanılması gerekiyordu.
  • Standart Mod: Bu mod tüm LG TV’lerde varsayılan olarak etkindir ve üretici tarafından TV ve filmleri izlemek için optimum arka ışık, renk, renk sıcaklığı, kontrast ve keskinlikle ayarlanır.
  • Sinema Modu: Bu LG TV görüntü modunda, optimum parlaklık, kontrast, netlik, renk ve sıcak renk sıcaklığı seviyeleri elde edeceksiniz. Bu mod, karanlık bir odada film izlemek için uygundur. Canlı ve Standart modlardan daha hafiftir. Cinema Home’u seçerseniz, daha fazla parlaklığa sahip olursunuz.
  • Oyun : Bir oyun konsolu bağlayarak oyun oynamayı düşünüyorsanız, Spor görüntü moduna geçmek LG TV’nizde düşük gecikmeyi etkinleştirecektir.
  • Spor: Daha parlak bir görüntü, daha düşük renk sıcaklığı ve daha hızlı hareket tepkisi göstererek spor için en iyi resim ön ayarını sağlar.
  • Otomatik Güç Tasarrufu (APS) : LG Smart TV’nizin daha az elektrik tüketmesini istiyorsanız, APS görüntü modunu etkinleştirebilirsiniz. TV’nizin ekran parlaklığı kararacak ve bu da düşük resim kalitesine neden olacaktır.
  • HDR Etkisi: Çoğu LG 4K UHD, OLED ve NanoCell TV’nin HDR Efekti adı verilen bir görüntü modu vardır. Bu mod etkinleştirildiğinde, Yüksek Dinamik Aralık sinyalleri otomatik olarak algılanır ve TV’niz kendini ayarlar. Etkinleştirildiğinde, LG TV HDR Efekti resim modu bazı resim modu ayarlarını devre dışı bırakabilir.
  • ISF Expert (Aydınlık Oda / Karanlık Oda) : ISF veya Imaging Sound Foundation, en iyi izleme deneyimi için resim kalitesini kalibre etmek için bazı ekstra araçlar sağlar. Resim ayarlarını sizin için ince ayarlaması için ISF sertifikalı bir resim ayarlama uzmanıyla iletişime geçebilirsiniz .

LG Televizyon Görüntü Modu Ayarları

Yukarıda bahsettiğim gibi, LG TV’nizin görüntü ayarları, TV izlediğiniz aydınlatma koşullarına göre ayarlanmalıdır. Örneğin, doğal olarak aydınlatılmış bir odada TV izliyorsanız, daha iyi bir izleme deneyimi için parlaklığı artırmanız gerekecektir. LG OLED ve NanoCell TV’de aşağıdaki görüntü ayarlarını denedim ve görüntü kalitesine hayran kaldım.

LG TV uzaktan kumandanızdaki Ayarlar düğmesine basın ve Tüm Ayarlar’ı seçin . Tıklayın Görüntü> Görüntü Seçenekleri ve İlave edilen Ayarları / Kontroller . Ardından resim ayarlarını özel değerlerinizle düzenleyebileceksiniz.

Resim Modu AyarlarıDoğal Işık (Canlı)Yapay Işık (Standart)Karanlık Oda (Sinema)
Arka Işık / OLED Işık855545
Kontrast908580
Parlaklık505050
Keskinlik352510
Renk705045
Renk tonu000
Renk sıcaklığıC50C200

LG NanoCell TV için En İyi Görüntü Ayarları

Yakın zamanda 75 inçlik bir LG NanoCell TV (SM9400PTA) satın aldım. TV’nin görüntü kalitesi kutudan çıktığında iyiydi ama çok parlak ve canlı olduğu için pek beğenmedim. Bir süredir farklı görüntü ayarları değerlerini denedikten sonra, LG NanoCell TV SM90 serim için en iyi görüntü ayarlarını bulabildim.

Bir Nano Cell TV’ye (SM 90 serisi) sahipseniz, optimum izleme deneyimi için aşağıdaki görüntü ayarlarını denemelisiniz. Ayarlar ayrıca LG NanoCell TV 75NANO99, 65NANO86, 65NANO80, 55NANO86, 55NANO80 vb. Üzerinde de çalışacaktır.

Ayarlar GrubuResim AyarıDeğer
Resim moduISF Expert Dark
Enerji tasarrufuKapalı
BiçimEn Boy OranıOrijinal
Sadece TaraAçık
KüreselArka ışık55
Kontrast90
Parlaklık50
Keskinlik30
Renk48
Renk tonu0
UzmanDinamik kontrastKapalı
Süper çözünürlükKapalı
Renk aralığıOto
Gama2.2
Beyaz dengesiRenk sıcaklığıSıcak2
Yöntem2 nokta
R-Yüksek+8
G-Yüksek0
B-Yüksek-8
R-Düşük0
G-Düşük-3
Darbe0
Resim seçenekleriGürültü AzaltmaKapalı
MPEG Gürültü AzaltmaKapalı
Düzgün DerecelendirmeKapalı
Siyah SeviyeDüşük
Gerçek SinemaAçık
Parlaklık AyarıKapalı
Yerel Karartma LED’iDüşük
TruMotionKapalı

LG OLED TV Optimal Ayarlar

CX serisine (2020) ait bir LG OLED TV’niz varsa, BX serisi (2020) C9 serisi (2019), C8 serisi (2018), B7 serisi (2017), E7 serisi (2017), E6 serisi (2016) ) veya başka bir LG OLED TV için aşağıdaki görüntü ayarlarını deneyin.

Not: LG TV modelinize bağlı olarak, aşağıda belirtilen bazı görüntü ayarları mevcut olmayabilir.

Ayarlar GrubuResim AyarıDeğer
Resim moduISF Karanlık Oda
Enerji tasarrufuKapalı
BiçimEn Boy OranıOrijinal
Sadece TaraAçık
KüreselOLED Işık45
Kontrast90
Parlaklık50
Keskinlik10
Renk50
Renk tonu0
UzmanDinamik kontrastKapalı
Süper çözünürlükKapalı
Renk aralığıOto
Gama2.2
Beyaz dengesiRenk sıcaklığıSıcak2
Resim seçenekleriGürültü AzaltmaKapalı
MPEG Gürültü AzaltmaKapalı
Düzgün DerecelendirmeAçık kapalı
Siyah SeviyeDüşük / Otomatik
Hareketli Göz BakımıKapalı
TruMotionCinema Clear
OLED Motion ProKapalı / Düşük-Orta

LG 4K UHD TV için En İyi Görüntü Ayarları

LG 4K UHD TV’nin sahibi, daha iyi görüntü kalitesi için aşağıda gösterilen görüntü ayarlarını denemelidir. Ayarlar LG EG9600, UF8500, EC9300 ve diğer 4K UHD modellerinde çalışacaktır.

Ayarlar GrubuResim AyarıDeğer
Resim ProfiliISF Expert Dark
Enerji tasarrufuKapalı
KüreselArka ışık50
Kontrast80
Parlaklık50
Keskinlik15
Renk45
Renk tonu0
UzmanDinamik kontrastKapalı
Süper çözünürlükKapalı
Renk aralığıOto
Gama2.2
Beyaz dengesiRenk sıcaklığıSıcak2
Yöntem2 nokta
R Yüksek-10
G Yüksek10
Resim seçenekleriGürültü AzaltmaKapalı
MPEG Gürültü AzaltmaKapalı
Hareketli Göz BakımıKapalı
TruMotionCinema Clear
Motion ProKapalı

LG TV görüntü ayarlarını yukarıda açıklandığı gibi 4K UHD, OLED ve Nano Cell TV modelinizde deneyin ve size uygun en iyi görüntü ayarlarını alıp alamadığınızı bize bildirin.

kaynak: pars-servis.com

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!