"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1* LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı?

LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı Kesinlikle her tür ekipman erken arıza riski altındadır, elbette, televizyon ekipmanı bu kuralın bir istisnası değildir. Örneğin, bazen gösterge yanıp sönerken TV açılmıyor ve ayrıca röle tıklıyor. Elbette, arızalı bir cihazın başka belirtileri de vardır, ancak bu belki de en yaygın semptomdur. LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı.

Elbette, bir arızayı düzeltmeye çalışmadan önce, oluşumunun nedenini belirlemeniz gerekir. Zaten teşhis sonuçlarına dayanarak, TV’nin doğru çalışmasını geri yüklemeyi amaçlayan herhangi bir karar verebilirsiniz LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı?

Uygulamada görüldüğü gibi, televizyon ekipmanının piyasaya sürülmesiyle ilgili sorunlara genellikle aşağıdaki semptomların ortaya çıkması eşlik eder:

 • LED göstergesi yanıp sönüyor;
 • röle tıklar, karakteristik bir ses çıkar, ancak cihaz açılmaz;
 • gösterge kapalıdır.

Televizyonlar kendi türlerinde 3 temel kategoriye ayrılır: CRT, plazma ve LCD matrisler. Tüm bu türlerin hem harici hem de donanım bileşeninde kendi karakteristik özellikleri vardır. Ancak, kullanılan cihazın türüne bakılmaksızın, TV’nin açılmama nedenleri aynıdır.

LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı

Kesinlikle servis merkezine başvurmaya gerek yoktur, kendi kendine onarım, doğru şekilde yapılır, ayrıca yaşama hakkına sahiptir. Şimdi televizyon ekipmanının yanlış çalışmasının ana nedenlerini ve arızayı ortadan kaldırmanın yollarını ele alacağız.

Güç göstergesi yanıp sönüyor

LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı? LED göstergesinin yanıp sönmesi, TV cihazının bağımsız olarak arıza tipini belirlediğini gösterir. Kural olarak, TV ekranındaki kırmızı ışık belirli sayıda yanıp söner – bu, bir arıza sembolünü iletmenin bir yoludur.

Sinyalin kodunu çözmek için, temel pakette bulunan talimatları kullanmanız yeterlidir. Her tür arızanın tanımını ve göstergelerini içeren bölümü bulun. Alınan bilgilere göre, TV’nin lansmanını normalleştirmek için uygun adımlar atılabilir.

Bu semptomun ortaya çıkmasının bir başka nedeni de TV’nin bir bilgisayara bağlı olması ve monitör olarak kullanılmasıdır. Bilgisayar otomatik olarak uyku moduna geçtiyse veya kapatıldıysa, TV’yi uzaktan kumandadan açma girişimlerine yanıp sönen bir gösterge eşlik edecektir. Muhtemelen, TV ikinci bir monitör görevi görüyor.

Anladığınız gibi, bu sorunun çözümü basittir, klavyedeki herhangi bir tuşa basarak veya fareyi hareket ettirerek bilgisayarı uyandırmanız yeterlidir. TV cihazı düzgün çalışıyor, sadece başka bir kaynaktan bir görüntü alıyor.

Bazen koruma çalışır ve LG TV açılmaz ve gösterge yanıp söner. Bunun nedeni donanım arızaları veya yazılım arızalarıdır, cihazın önemsiz bir şekilde uyku modundan çıkarılmamış olması mümkündür

Güç göstergesi kapalı

Televizyonun açılmaması ve uzaktan kumandaya ve ön paneldeki düğmelere hiç tepki vermemesi durumunda, muhtemelen elektrikle ilgili bir sorun vardır. Gösterge yanarsa, cihaz yine açılacaktır. Buna göre, gösterge eksikliği ve TV’nin açılmasının durması, elektrik tedarikinde sorunlar olduğunu gösterir.

Güç eksikliğinin nedenleri:

 • evin tamamında elektrik yok;
 • kontrol panelinde bulunan makine kapalıdır;
 • TV cihazının bağlı olduğu soket bozuk;
 • TV’nin prize bağlandığı hasarlı uzatma kablosu;
 • kablolama sorunları.

Elbette, önce prizin ve uzatma kablosunun servis verilebilirliğini kontrol etmelisiniz. Makineye baktığınızdan, geçiş anahtarlarının konumunu değiştirdiğinizden emin olun. Sorunun nedeni prizin bozulmasıysa, TV’yi alternatif bir güç kaynağına bağlayabilirsiniz. Kablolama sorunlarını çözmek için bir elektrikçi çağırmanın daha iyi olduğu açıktır.

Hala bir resim tüpü modelinden bahsediyorsak, LG TV’nin bozulmasının nedeni atmış bir sigortadır. Bu bölümün yenisiyle değiştirilmesi gerekiyor. Prensip olarak, donanım arızaları, daha modern TV cihazlarının açılmamasının nedenidir. Örneğin, bir mikro devre arızalı, bir güç adaptörü veya bir kapasitör arızalı.

Bu nedenle, tüm ekipman birimlerinin kapsamlı bir teşhisini yapmak çok önemlidir. Arızalı bir parça belirledikten sonra, basitçe değiştirin. TV daha sonra açılacaktır.

Yanlış kaynak seçildi

Bekleme modu, ekranın çalışmayı durdurmasının ana nedenidir, ancak cihazı kapatmaz. Yani plazma çalışıyor, ama kesinlikle hiçbir şekilde kendini göstermiyor. Bu sorunu çözmek son derece kolaydır, sadece uzaktan kumandayı kullanın ve “Bekleme” düğmesine basarak modu değiştirin .

Hemen, bu seçeneğin güç adaptörünü engellemediğini, bu nedenle ekranın her zaman “hazır” kaldığını , tabii ki bu, voltaj dalgalanmalarına karşı çok savunmasız hale geldiği için cihazın performansını olumsuz etkilediğini not ediyoruz.

Yanlış kaynak, TV’nin açılmamasının bir başka nedenidir. Kullanıcının TV yayınını izlemek için daha önce sırasıyla AV veya HDMI’yi etkinleştirmiş olması mümkündür, ana konuma geçmelisiniz. Bazen bu, kullanıcı bir dizüstü bilgisayarı TV’ye bağladıktan sonra olur. Uzaktan kumandayı kullanarak kaynağı değiştirmeniz yeterlidir.

LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı

Yazılım sorunları

Smart TV’nin webOS platformunda çalışmadığı durumları da göz önünde bulundurmalıyız. Bu tür modeller, işletim sistemindeki sorunlar nedeniyle doğru çalışmıyor. Bunlardan kaçınmak için güncellemeleri zamanında yüklemeniz gerekir.

Kullanıcı cihazı yanlış bir şekilde güncellerse, TV sürekli olarak yeniden başlatılacak veya hiç açılmayacaktır. Arıza, yeni aygıt yazılımı dosyalarının TV işletim sisteminin zaten güncellenmekte olduğu en yaygın USB flash sürücüye indirilmesiyle ortadan kaldırılır. Herkes bu işi halledebilir, karmaşık bir şey yok, sadece talimatları takip edin.

Teknik problemler

Zamanla çeşitli kartlar, transistörler, kapasitörler, sigortalar ve diğer donanım öğeleri çalışmayı durdurur. Cihazın arızalanmasının nedenini somutlaştırmak için sökmek gerekir. Doğaçlama yöntemlerle yapmak mümkün olmayacak, çünkü bu sadece arızayı ağırlaştıracak, yardım için bir LG servis merkezine başvurmak daha akıllıca olacaktır.

LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı

Matris ve arka ışık yandı

LCD ve LED arka ışık sorunları çıplak gözle görülebilir. Resim kalitesi hemen düşer ve çok karanlık olur. Bozuk bir arka ışık ve matrisin ana işaretleri:

 • resim yok ama ses var;
 • ekranda siyah beyaz veya renkli çizgiler görünüyor;
 • kırık pikseller, dalgacıklar;
 • LG logosu açıldığında görünmüyor

Restorasyonun maliyeti son derece yüksek olacaktır, garantili onarımlar için perakendeciyle iletişime geçmeniz önerilir.

Çalışma koşullarına uyulmaması

İnsan faktörü asla göz ardı edilmemelidir. Mesele şu ki, işletim kurallarına uyulmaması şüphesiz TV ekipmanının bozulmasına yol açacaktır. Bu nedenle, TV’yi bağlamadan ve kullanmaya başlamadan önce talimatları ve hızlı başlangıç ​​kılavuzunu okuduğunuzdan emin olun. Burada, meydana gelen sorunların nasıl giderileceğine dair yararlı ipuçları da bulacaksınız.

İnsan faktöründen bahsedecek olursak, bu tipteki en yaygın arıza, ekrana mekanik hasardır. Genellikle bundan sonra matrisi ve arka ışığı değiştirmeniz gerekir.

Özellikle çeşitli kablolar ve teller olmak üzere çevredeki bir arızadan dolayı TV’nin açılmayabileceğini unutmayın. Tabii ki, bu gibi durumlarda, TV’nin kendisi restorasyona ihtiyaç duymaz. Hasarlı bir kabloyu değiştirmek zor olmayacaktır.

Artık TV’nin neden açılmadığı ve bu arızanın nasıl düzeltileceği hakkında her şeyi biliyorsunuz. Donanım arızalarını, profesyonel ekipmanı emrinde olan uzmanlara emanet etmek yine de daha mantıklıdır.

LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı LG TV neden açılmıyor ve sorun nasıl çözülür ne yapmalı

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!