"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 LG TV’de Önbelleği Temizleme çözüm yolları

LG TV’de Önbelleği Kolayca Temizleme

LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’deki bellek nasıl temizlenir, böylece Smart TV’nin doğru şekilde çalışması geri yüklenir? Aslında, şimdi tartışılacak olan birkaç kanıtlanmış yöntem vardır. LG TV’nizde “Bellek Yetersiz” hatası varsa , öncelikle yazılım arızasına neyin sebep olduğunu belirlemeniz gerekir.

LG TV’de Önbelleği Temizleme Şüphesiz, LG TV’lerin sahipleri bellek yetersizliği sorunuyla karşı karşıya kaldılar. Hata kodu, kullanıcı herhangi bir medya içeriğini oynatmaya çalışır çalışmaz ekranda belirir. Ayrıca, İnternet bağlantısının türüne bakılmaksızın: kablolu veya kablosuz. LG TV’de Önbelleği Kolayca Temizleme

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bellek taşması hatasının nedenleri

LG TV’de Önbelleği Temizleme Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yazılım arızası uyarısı yalnızca çevrimiçi olduğunuzda TV ekranında yanar. Yani, standart TV izleme mevcut olacaktır. TV’nin yerleşik tarayıcısı, multimedya içeriğini oynatmak için kullanılır. Bazen bir ses parçası başlatmaya veya bir oyuna girmeye çalışırken bir hata görünür.

Lütfen bu hatanın hiçbir şekilde belirli bir web sitesinin arızalanmasıyla ilgili olmadığını unutmayın. Ek olarak, bir yazılım hata kodu hemen görünmeyebilir. Örneğin, ilk olarak bir video başlattınız, ancak birkaç dakika sonra kesintiye uğradı ve LG Smart TV ekranında TV’nin belleğinin tükendiğine dair bir uyarı belirir.

Bir banal sayfanın yeniden yüklenmesi, hatayı belirli bir süre ortadan kaldırmanıza izin verir, ancak kesinlikle uzun sürmez. Birkaç dakika sonra kod tekrar görünecektir.

Hata, kullanıcı video akışını oynatmaya çalıştığında görünür. Yavaş yavaş, geçici dosyaları depolamak için boş alan azalır, bu nedenle resmin indirilmesi çok daha uzun sürecektir. Bir yazılım çökmesini önlemek için, dosyaların bloklar halinde kaydedildiği web portallarını kullanmayı deneyin. Sonuç olarak, Smart TV’de önbellek taşmasını önlemek mümkün olacaktır.

Sorunu çözmenin birkaç yolu vardır. Daha önce belirtildiği gibi, dahili hafızayı genişletmek mümkün değildir. Bu nedenle, hatanın oluşmasını önlemek için ek yazılımların yüklenmesi gerekir. Sonuç olarak, içerik bu tür programlar aracılığıyla oynatılacaktır.

İkinci yol, webOS’u (akıllı TV işletim sistemi) güncellemektir. Daha sonraki sürümlerde bu tür hataların ortadan kaldırılması mümkündür. Yazılım, ekipman üreticisi firmanın geliştiricileri tarafından sürekli olarak geliştirildiğinden.

LG TV’de Önbelleği Temizleme

Önbellek nasıl temizlenir

LG TV’de Önbelleği Temizleme Sistem, RAM üzerindeki yükü azaltmak için kullanıcının önbelleği temizlemesini gerektirir. Ancak kesinlikle tüm uygulamaların geçici dosyalarını silmenize kesinlikle gerek yoktur, kullandığınız tarayıcının önbelleğini temizlemeniz yeterli olacaktır.

Kesinlikle tüm uygulamaların geçici dosyalarını silmenin, içlerinde ayarlanan ayarların varsayılan ayarlara sıfırlanmasına yol açacağını unutmayın. Hesabınızda tekrar oturum açmanız gerekecek.

LG TV’de bellek nasıl temizlenir? Elinizin altında bir uzaktan kumanda bulundurmanız yeterlidir. Basit adım adım talimatları izleyin:

  1. Öncelikle Smart TV’nin ana menüsüne gitmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, uzaktan kumanda üzerindeki “Akıllı” düğmesine basın.
  2. Sağa veya sola (kurulu işletim sisteminin sürümüne bağlı olarak), “Değiştir” düğmesine tıklayın.
  3. Kullandığınız yazılımı seçin ve açılan pencerede belirecek olan “Kaldır” komutuna tıklayın.

Bu, LG TV’nin hafızasını temizler. Sonuç olarak, kesinlikle tüm uygulamaların geçici dosyaları silinecektir.

Yalnızca içeriği oynatmak için doğrudan kullandığınız yerleşik tarayıcının önbelleğini temizlemeyi tercih ederseniz, aşağıdaki adım adım talimatları izleyin:

  1. Smart TV moduna geçmek için “Smart” düğmesine basın.
  2. Yerleşik tarayıcıyı başlatın ve ardından sağ köşede ayarlar menüsü simgesine tıklayın.
  3. “Önbelleği temizle” komutunu seçin ve ardından gerçekleştirdiğiniz işlemi tekrar onaylayın.

Kısa bir süre sonra, tarayıcı tarafından kaydedilen dosyalar yine de silinecektir. Temizleme tamamlandıktan sonra, kesinlikle tüm video ve sesler doğru şekilde oynatılmaya başlayacak ve hata ortadan kalkacaktır. TV’yi temizledikten hemen sonra yeniden başlatmanız önerilir.

LG TV’de Önbelleği Temizleme

Uygulamaları kaldırma

LG TV’de Önbelleği Temizleme Dahili bellek yalnızca geçici dosyaları değil, aynı zamanda kullanıcı tarafından yüklenen uygulamaları da depolar. Bu nedenle bazen yer açmak için kullanmadığınız uygulamaları Smart TV’den silmeniz gerekir. Bu 2 şekilde yapılabilir.

LG Smart TV’nizin hafızası nasıl silinir? Öncelikle, imleci kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerine getirin, ardından içerik menüsünü açmanız ve “Kaldır” komutunu seçmeniz gerekir . Kaldırma işlemini tekrar onaylayın. Oyunlar, filmler, çeşitli aletler ve her türlü program bu şekilde silinir.

Ek olarak, uygulamaları kaldırmanın farklı bir yolu vardır. “Uygulamalarım” dizinini açın ve ardından kaldırma işlemi başlayana kadar gereksiz dosyaları ekranın sağ köşesine taşıyın. İşlemi tamamlamak için işlemi onaylamanız yeterlidir.

LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme LG TV’de Önbelleği Temizleme

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!