"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz İstisnasız tüm TV modellerinde kilit işlevi vardır. Bazen, örneğin evde çocuklar varsa ve zevkle yaptıkları, dersleri unutarak ve basit çocuk oyunlarını uzaktan kumandayı kullanmaya alışkınlarsa ihtiyaç duyulur. TV’yi engellemeden onları ekrandan uzaklaştırmak zordur. Ancak, bir şifrenin varlığı bile yardımcı olmaz, çünkü kilit kaldırılabilir. Sonra ebeveynler daha karmaşık bir PIN kodu bulurlar, ancak bunu unutmayı başarırlar. Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

Bu durumda ne yapmalı? Ya en sevdiğiniz TV programlarını hiç izlemeyin ya da sorunu çözmeye çalışın. Tabii ki, ustayı arayabilirsin, ancak TV’lerin sahipleri, kimsenin yardımı olmadan durumla başa çıkacaklarından eminler. Bu oldukça sık olur. Ancak hiçbir şeyin yolunda gitmediğini görürseniz, bir profesyonel aramak daha iyidir. Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz. Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz. Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

TV’nin kilitli olduğu nasıl anlaşılır

Üniteyi TV’ye özel olarak kurmadıysanız, kaza sonucu oldu. Belki de çocuklar, cihazın uzun süre yaşamayı emrettiği veya sistemin kendisinin aksamaya başladığı ve bu nedenle birimin kurulduğu ücretsiz bir tuş kombinasyonuna bastılar. Pek çok neden olabilir, ancak her şeyi olduğu gibi bırakamazsınız. Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

LV cihazının kırılmadığı, ancak üzerinde bir blok olduğu nasıl anlaşılır? Çok basit, çünkü herhangi bir TV’de bir bloğun varlığına şu işaretlerden biri eşlik ediyor:

 • Ekranda mavi bir arka plan ve bir anahtar desen dışında hiçbir şey görünmez. Yayınlanan programların sesi veya resmi yok;
 • Beklenen görüntünün yerine monitörde bir parola alanı gösterilir;
 • TV’de yalnızca bir kanal çalışır ve cihaz, onu uzaktan kumanda veya TV’nin paneli üzerinden değiştirme girişimlerine yanıt vermez.

Genel olarak, işaretler açıktır, bu nedenle bir bloğun varlığını başka bir problemle karıştırmak oldukça zordur. Bununla birlikte, hangi şifrenin kullanıldığını biliyorsanız, durumu çözmek kolaydır. Onu tanımıyorsanız ve engelleme kazayla gerçekleştiyse, o zaman sadece çok şanslı bir kişi bu keyfi sayı kombinasyonunu tahmin edebilir.

Şansla ilgili sorun yaşadığınızda, LG TV’nizdeki parolayı unuttuysanız veya hiç bilmiyorsanız yardımcı olacak diğer yöntemleri kullanmanız gerekecektir.

3
Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

Arıza nedenleri ve nasıl etkisiz hale getirileceği

Pek çok sorun giderme seçeneği vardır, ancak en popüler olanları şunlardır:

 • Uzaktan kumandayı, üzerindeki özel bir tuş kombinasyonuna basarak kullanın. Doğru, yine de bu kombinasyonu bilmeniz gerekiyor, çünkü farklı TV üreticileri genellikle standart olmayan talimatlar kullanıyor. Bununla birlikte, herhangi bir değişiklik yapmadığınızdan eminseniz, her zaman 0000 kombinasyonunu deneyebilirsiniz. Çoğu model için standarttır. Yardımcı olmazsa, üreticiler arasında çok popüler olmasa da bir alternatif var – 1234 kombinasyonuna basmak;
 • TV çalışıyor ve hiç kimse uzaktan kumandaya basmamış, ancak cihaz açıldığında çalışmıyor ve ekranda bir şifre girilmesi gereken bir yazı yanıp sönüyor. Büyük olasılıkla, önemli olan, kanalları yapılandırmanız gerektiğidir. Bu durumda, TV kanalları için yeni bir arama yapmaya çalışın ve yayınlarını geri yükleyecektir;
 • Smart TV’den bahsediyorsak, güncel olmayan bir yazılım olabilir. Sistem, kanalların yayınlanması da dahil olmak üzere sistemi bloke eden artan sayıda hataya bu şekilde tepki verir. Bu kusuru gidermek için, yazılımı çevrimiçi olarak güncelleyerek veya bir USB flash sürücü kullanarak TV’yi acilen yeniden başlatmanız gerekir.

Her iki son seçenek de ilkinden çok daha az yaygındır, ancak bir şifre girmek veya fabrika ayarlarına sıfırlamak işe yaramazsa, yayını geri yüklemek için son iki yöntemi kontrol etmek mantıklıdır.

LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

TV’nin sahibi engelleme sorunuyla hiç karşılaşmamış ve üniteyi kullanmamış olsa bile çıkarması gerekebilir. Ancak eylem ilkeleri bilinmiyorsa bunun nasıl yapılacağı. Eğer öyleyse, talimatı almanız gerekir. Kural olarak, bu kağıt parçası, standart şifreleri ve bunların nasıl ve hangi sırayla kullanılacağını belirlediği için önemli ölçüde yardımcı olabilir.

Talimat yoksa, TV modelini bilerek internette bulunabilir. TV’nin arkasından izleyebilirsiniz. Ardından indirin ve kullanın. Ek olarak, bir uzaktan kumanda ve tercihen TV setiyle birlikte gelen veya benzeri bir uzaktan kumanda almanız gerekir.

Bu nedenle, talimatlar, kanal arama kısıtlamasını kaldırmak için basılan özel bir numara kümesini belirtir. Ayrıca uzaktan kumanda üzerinde çizilmiş anahtar ile butona basılarak blok kaldırılabilir. Bu düğmeye basılmalı ve on saniye basılı tutulmalıdır ve ardından şifre kaldırılır veya fabrika varsayılanına sıfırlanır.

PIN kodu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır

Çocuk kilidini standart yöntemleri kullanarak TV’den çıkaramazsanız, ayarları fabrika ayarlarına sıfırlamaktan oluşan temel yöntemlere gidebilirsiniz. Bunu LG TV’de aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 • Menüyü açın ve “Ayarlar” ı seçin;
 • “Güvenlik” bölümüne gidin;
 • Daha sonra şifre sıfırlama işlemi “PIN kodunu sıfırla” menüsünü seçmektir;

Ancak bu da yeterli değil. Bu yol geçildikten sonra, aşağıdaki manipülasyonlar gerçekleştirilmelidir:

 • Parola rakamlarını yanlış girin ve onaya (Tamam) tıklayın;
 • Sırayla aşağıdaki kombinasyona basın: Yukarı – Yukarı – Aşağı – Yukarı;
 • 0313 kodunu girin ve “Tamam” a tıklayın.

Bundan sonra, şifrenin sıfırlanıp sıfırlanmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu arzu edilir çünkü prosedürün başarılı olup olmadığını açıklığa kavuşturmak gerekir. Her şey yolunda giderse, o zaman şifre daha önce neyse, şimdi standart olacak ve bloğu kaldırmak için dört sıfır girmeniz gerekiyor.

Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz

İşte şifrenizi sıfırlamanın başka bir yolu:

 1. Tuş takımı için:
 • GÜÇ düğmesine basın ve gücü kapatın;
 • Ayrıca, aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmelisiniz: MUTE – 8 – 2 – 4;
 • Gücü açmak için GÜÇ düğmesine bastığınızdan emin olun.
 1. Akıllı Dokunma Kontrolü için:
 • POWER tuşuyla gücü açın;
 • MUTE – Arttır dizisine basın. hacim – DÖNÜŞ – Akıllı. hacim – DÖNÜŞ – Arttırın. hacim – DÖNÜŞ.

Parolanızı unutursanız bunlar, LG TV’nizin kilidini açmanın harika yollarıdır. Her birini denediğinizden emin olun ve ardından çocuklar tekrar çok heyecanlanırsa ve TV’yi bloke ederse nasıl davranacağınızı tam olarak bileceksiniz.

LG TV’lerde şifre nasıl değiştirilir

LG TV’lerde şifreyi, tüm ayarları fabrika varsayılanlarına sıfırlamanın yanı sıra sıfırlamaya çalışmadan değiştirmek için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz:

 • Ayarlar menüsüne girmeniz gerekir;
 • Engelleyen bir alt bölüm vardır ve kullanıcı bunu tıklamalıdır;
 • İşlem sırasında, şifreyi girmeniz gereken bir pencere açılacaktır;
 • Standart değerleri girmek gerekli değildir, ancak 0325 kombinasyonu;
 • Ardından, yeni parolayı onaylamak için iki kez girmenizi isteyen bir pencere görünecektir.

Bu prosedürleri tamamladıktan sonra durum değişmediyse, şifreyi belirleyen çocuk, ebeveynlerinden çok daha sofistike bir kullanıcı haline geldi. Bu durumda, denemeyi bırakmak ve bir TV teknisyeninden yardım istemek daha iyidir. Hizmetleri sayesinde TV neredeyse% 100 garantiyle normal şekilde çalışmaya başlayacak.

Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz Parolanızı unuttuysanız LG TV’nizin kilidini nasıl açabilirsiniz.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!