"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? %100 bilgi

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? Televizyon ekipmanını World Wide Web’e bağlama süreci özel beceri ve deneyim gerektirmez, herkes bu işi halledebilir. Prosedür, basit bir kurulum sistemi ve sezgisel olarak erişilebilir bir arayüz ile yüksek kaliteli cihazlar üreten ekipman üreticileri tarafından birçok yönden basitleştirilmiştir. TV’nizi İnternet’e nasıl bağlayacağınızı bulmak çok kolaydır. LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Akıllı TV’lerin İnternet’e doğrudan bağlantısı vardır, özel bir platformun yanı sıra bir tarayıcı da dahil olmak üzere önceden yüklenmiş geniş bir uygulama paketi ile donatılmıştır. Örneğin, Android işletim sistemi üzerinde çalışan modeller, Google Play’den yazılım indirme olanağı sağlar. LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Smart TV’si olmayan TV’ler internete nasıl bağlanır? En sıradan plazma TV bile İnternete bağlanabilir, bunun için önce özel bir Android set üstü kutusu satın almanız gerekir. İnternete bağlanmanın birkaç yolu vardır, hangi seçeneğin en etkili olduğunu bulmak için ana olanlara bakalım.

TV’ye İnternet bağlantısını ne verecek?

Neden boş vaktini buna harcıyorsun? Gerçek şu ki, World Wide Web’e erişim, kullanıcı için kapsamlı bir ek seçenekler listesi açar:

 • çevrimiçi medya içeriği oynatma;
 • İnternette gezinme;
 • Skype ve çeşitli haberciler aracılığıyla görüntülü aramalar;
 • uygulamaların ve video oyunlarının başlatılması;
 • spor yayınlarını, haberleri, TV programlarını vb. izlemek
LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Gördüğünüz gibi, LG TV’nizi İnternete veya başka bir üreticinin cihazına bağlamak kesinlikle buna değer. O zamandan beri, tekniğin işlevselliğini tam olarak kullanabileceksiniz. Doğal olarak, önce daha sonra tartışılacak olan bir bağlantı yöntemi seçmeniz gerekir.

TV İnternete bağlanmıyorsa ve tüm talimatları tam olarak takip ettiyseniz, kurulumu yapan uzmanlarla iletişime geçin – sorunu çözeceklerdir.

Bağlanmak için gerekenler

TV’ye ek olarak, aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

 • İnternet bağlantısı;
 • TV için talimatlar;
 • yönlendirici;
 • ağ kablosu (TV’de Wi-Fi yoksa).
LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Tüm bunlara sahipseniz, TV’nizi İnternet’e bağlamak için mevcut iki yoldan birini kullanabilirsiniz. Onları düşünelim. Doğrudan yöntem, İnternet kablosunu Ethernet konektörüne bağlamayı içerdiğinden ek zorluklarla karakterize edilir – sonuçta, TV’ye güzel bir şekilde getirilmesi gerekir.

Alternatif bir seçenek kablosuz bağlantıdır (Wi-Fi). Doğal olarak, bu yöntem daha basit ve daha uygun fiyatlı olarak kabul edilir. Kablolar engel olmayacak.

Kablo bağlantısı

Elbette, kabloyu uygun konektöre takarak İnternet’i TV’ye bağlayabilirsiniz. Ancak, ek sunucu verilerinin yanı sıra bir kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekirse, web sayfaları yüklenmeyecektir. Tüm modern televizyon ekipmanı modellerinde, bir bilgisayara neredeyse benzer bir ağa bağlanma sistemi vardır, ancak yine de bazı farklılıklar vardır. Bu nedenle, bir yönlendiriciyi TV’ye bağlamak daha akıllıca olacaktır. Televizyonumu modem aracılığıyla internete nasıl bağlarım?

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Bir TV’yi bir yönlendirici aracılığıyla İnternet’e bağlamak için adım adım talimatlar:

 1. Daha önce yapılmadıysa, bir yönlendirici satın alın ve bağlayın.
LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?
 1. İnternet kablosunu yönlendiricide bulunan WAN konektörüne bağlayın.
 2. Ardından, yönlendiriciyi İnternet’e bağlanacak şekilde yapılandırmanız gerekir. Bu işlem, ISS’nize ve yönlendirici modelinize bağlıdır. Bunu yapmak için yönlendiriciye bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar, farklı bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bağlanmanız gerekir. Ayarlar panelini açmak için, genellikle tarayıcının adres çubuğunda, 192.168.1.1 (0.1) sayılarının bir kombinasyonunu girmeniz gerekir.
 3. Yönlendirici yapılandırıldığında ve ona bağlı cihazlar (bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon) İnternet’e eriştiğinde, TV’yi bağlamaya başlayabilirsiniz.
 4. Bir ağ kablosu alıp bir ucunu TV’nin LAN konektörüne, diğerini yönlendiricideki boş girişlerden birine bağlarız.
 5. Çift yönlü bağlantı kablosu bağlandığında, yönlendiricideki ilgili yük göstergesi, seçilen bağlantı noktasına karşılık gelen yanacaktır.
LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Her şey doğru yapıldığında TV’yi programlamaya başlayabilirsiniz.

Uzaktan kumanda üzerindeki ilgili tuşa (Menü veya Tuş Takımı) basarak ana menüye geçiyoruz.

Ağ” bölümünü açın ve “Ağ Ayarları” alt bölümünü seçin.

Bizim durumumuzda “Kablo ile bağlantı” veya “LAN” bağlantı modunu seçin.

Aslında, bu konuda bağlantı süreci tamamlanmış sayılabilir. Doğrudan bağlantının otomatik konfigürasyonunun bitmesini beklemek kalır ve ayrıca “Tamam” ı tıklayın.

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Wi-Fi bağlantısı

Kablosuz bağlantı en iyi seçenektir. Prensip olarak, bir TV’yi bir Wi-Fi adaptörüyle bağlama algoritması, kablo durumundakiyle aynıdır. Birkaç önemli nüans dışında:

 • Ethernet kablosunu yönlendiriciden TV’nin LAN bağlantı noktasına çekmeye gerek yoktur;
 • yazılım kurulumu sürecinde, bir Samsung TV, LG veya başka bir üreticiden bir cihaza kablosuz bağlantı seçmelisiniz.

Televizyon ekipmanı üreticileri, bu özel seçeneği tercih etmenizi şiddetle tavsiye eder. Neden? Şimdi öğreneceğiz.

İlk olarak, tablet veya akıllı telefon gibi ek cihazları bağlayabilirsiniz. Ekipmanın senkronize edilmesi, kullanım sürecini daha da rahat ve pratik hale getirecektir. İkincisi, kabloyu tüm daire veya evin içinden çekmeniz gerekmez. Üçüncüsü, kablo düzgün kıvrılmazsa, arızalar meydana gelebilir. Kablosuz bağlantı durumunda, bu tamamen göz ardı edilir.

Bir kullanıcı adı ve şifre ayarlanmışsa, İnternet’e Wi-Fi üzerinden TV’ye nasıl bağlanır? Neredeyse her zaman, televizyon ekipmanını kurduktan ve bağlantı türünü seçtikten sonra, ekranda kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirtmeniz gereken bir pencere belirir. Öyle görünüyor ki, bu kadar zor olan ne? Peki ya elinizde uzak klavye yoksa? Modern TV’ler bir klavye çıkaracak ve onun yardımıyla veri girmek mümkün olacak olsa da, bunu yapmak çok uygun değil.

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Smart TV’yi Wi-Fi aracılığıyla İnternet’e bağlamak için WPS’yi kullanın. Bu algoritmanın özü, bağlantıyı kullanıcı adı ve şifre olmadan onaylamaktır. Yetkilendirme penceresi göründüğünde, yönlendiricinin arkasında WPS adlı ince düğmeye basın. Sonuç olarak, şifre girilmeden yetkilendirme onaylanacaktır.

Smart TV olmadan TV bağlama

En sıradan TV’de World Wide Web’e erişim kurmak istiyorsanız, bazı sorunlarınız olabilir. Bu sadece uygulama süreci için değil, aynı zamanda ek finansal maliyetler için de geçerlidir. Ancak sonuca ulaşmak yine de mümkündür.

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

En iyi seçenek, kendi işletim sistemine sahip bir Akıllı set üstü kutu satın almaktır. Sonuç olarak, sıradan bir TV “akıllı” hale gelecektir. Pompalama maliyeti, seçtiğiniz kutuya bağlıdır.

Doğal olarak, en popüler olanı Android işletim sisteminde çalışan set üstü kutulardır. İlk olarak, düşük bir fiyat etiketine sahipler. İkincisi, ev kullanıcısına daha aşinadırlar. Daha pahalı ve kaliteli bir çözüm Apple TV’dir.

Set üstü kutu takma işlemine gelince, oldukça basittir:

 1. Cihazı ağa bağlarız.
 2. TV ve TV kutusunu bir HDMI kablosu kullanarak bağlarız.
 3. Uzaktan kumandadaki “Harici kaynak ara” düğmesine basın ve bağlı cihazı seçin.
 4. Bir ağ bağlantısı kurma.

Yazılım kurulum prosedürü, doğrudan kullanıcının seçtiği set üstü kutuya bağlıdır. Yalnızca donanım özelliklerinde değil, aynı zamanda işlevsellikte, önceden yüklenmiş uygulamaların sayısında da farklılık gösterirler.

Bir önek kullanarak bir Wi-Fi yönlendiriciye bağlanıyoruz. Bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekiyorsa, WPS düğmesini kullanarak oturum açın. Yetkilendirme verilerini STB’ye girmek çok daha kolay olsa da.

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

Set üstü kutu olmadan bir TV internete nasıl bağlanır? LG, Samsung veya başka bir fark etmez. Ek ekipman satın almak için para harcamak istemiyorsanız – set üstü kutular, alternatif seçenekleri düşünmelisiniz. Örneğin, bir TV’yi HDMI kullanarak bir dizüstü bilgisayara veya bilgisayara bağlamak.

LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ? LG TV’yi İnternet’e bağlama yolları nelerdir ?

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!