"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

Eviniz için 1 LED TV seçin ve hata yapmayın! Başarılı bir satın alma için ayrıntılı talimatlar

LED teknolojisinin özellikleri

Görüntüyü iyileştirmek için özel aydınlatmalı televizyon ekipmanına LED denir. Modeller pazarda popülerlik kazandı ve ekipman fiyatları her geçen gün daha uygun hale geliyor. LED TV’lerden hangisinin satın alınması daha iyi, ünlü TV panellerinin gözden geçirilmesine yardımcı olacaktır

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

LED teknolojisinin özellikleri

Arkadan aydınlatmalı yana monte edilen LCD monitörler, ekranlar küçükken 90’ların başında piyasaya sürüldü . Teknoloji sadece flüoresan lambaların kullanımına izin verdi, ancak 2008’in sonunda Samsung, LED ekipmanlı bir model tanıttı.

Şirket, kendi ürünleri için ilklerinden biri olan LED TV terimini tanıttı ve bu, kullanımının yasallığı konusunda birçok tartışmaya neden oldu. Bunun nedeni, yalnızca arka aydınlatma için kullanıldıkları için TV panellerinin% 100 LED olmamasıydı. Gerçek uygulama yalnızca büyük ekranlarda, örneğin stadyum puan tablolarında, reklam ekranlarında vb. Mümkündür.

Samsung’un OLED’ler etrafında artan yutturmaca nedeniyle LED hattının adını seçtiği yönünde spekülasyonlar var. Bu sistem şu anda ticari ekipman satıcıları için mevcut değildir. İstisnalar Sony XEL-1 (11 “) ve LG Electronics 15EL9500 (15”) TV’lerdir.

Tüketiciler açısından, LED teknolojisi aşağıdaki parametrelerle LCD’den farklıdır :

yüksek kontrast;
geliştirilmiş renksel geriverim;
azalan enerji tüketimi;
küçük ekipman kalınlığı ve orta ağırlık.
Dezavantajlar arasında:

Yüksek kontrastlı beyaz arkadan aydınlatmalı ekranlar görüşü etkiler;
Floresan lambaların teknolojisi ile karşılaştırıldığında “mavimsi” bir etkinin varlığı. Bununla birlikte, Nano tam LED kullanıldığında, sorun seviyelendirilir;
200 ila 400 Hz’nin neden olduğu titremeyi izleyin. Bu nedenle, görme bozukluğu olan veya görme bozukluğu olan kişiler, video içeriğini izlemekten yorulur. Baş ağrısı vakaları da kaydedildi.
Bilgi için! İngilizce LED’den (ışık yayan diyot) çevrilmiştir – ışık yayan diyotlar, fenerler, trafik ışıkları, otomatik farlar ve diğer endüstrilerde de kullanılır.

Bir LED TV seçmek için ana kriterler

Bir LED TV seçmek için, ekipmanın teknik parametrelerine aşina olmanız tercih edilir.

Arka ışık türü

LED’lerin düzenlenmesi için iki seçenek geliştirilmiştir:

yan yol – Kenar;
matris türü – Doğrudan.

Kenar LED

an varyant, cihazın çevresi boyunca aydınlatılan geniş bir ekrana sahip modellerle temsil edilir. Bundan dolayı üreticiler ince paneller üretirler. Işığın eşit dağılımı, monitörün arkasına yerleştirilmiş yansıtıcı öğelerden kaynaklanır.

Artıları:

ince kenar;
düşük enerji tüketimi;
fiyat.
Bu teknolojinin dezavantajı, bireysel ekran öğelerinin özelleştirilememesidir. Diğer bir deyişle, gerekli olmamasına rağmen gölgeli alanlar da arkadan aydınlatılır

Doğrudan LED

Teknoloji, diyotların tüm yüzeye yerleştirilmesini içerir. Kullanıcı yerel olarak farklı alanları karartabilir veya aydınlatabilir. Aynı zamanda, renk reprodüksiyonu koyu renklerde bile doğal kalır. Bununla birlikte, ekipmanın kalınlığı önemsizdir, ancak artar.

Dezavantajlar arasında:

paletin heterojenliği, çünkü öğeler parlak veya çok koyu tonlara sahip olabilir;
siyah arka plan üzerindeki detay zayıftır;
zıt bir geçişle haleler görülebilir;
yönetimi daha zordur.
İki tür arka aydınlatma arasında somut bir fark yoktur. Bu nedenle seçim için resmin özelliklerinin farklı açılardan değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ekran boyutu
Bir LED TV seçmeden önce, odadaki ekipmanın yerini planlamanız gerekir. Boyut, alana göre seçilir , çünkü mutfakta büyük bir monitör hantal olarak algılanır ve görsel işlevin ihlaline neden olur.

Ekipman satın alırken, odanın parametreleri ve izleyiciden monitöre olan mesafe dikkate alınır:

2,5 ila 3 metre arasındaki klasik uzunluk, 32-42 inçlik bir köşegen kurulumunu varsayar;
Konumdan ekrana 1-2 metre uzaklıkta ise 17-25 inç köşegenler uygundur.

çözüm

Çoğu TV Full HD çözünürlükte üretilir. Küçük köşegenler HD Ready ile donatılmıştır. TV sinyalinin şu anda tüm bölgelerde mevcut olmaması dikkat çekicidir, ancak uydu ve kablo kanalları HD kalitesinde izleme sunar.

Plazma TV’ler, LCD’ler ve LED’ler, çok sayıda pikselden oluşan matrislerdir. Dikey ve yatay boyutların birleşimi çözünürlüğü temsil eder. Yaygın olanlar:

1024 × 768;
1366 × 768;
1920 × 1080.
TV sinyalinin de kendi çözünürlüğüne sahip olması dikkat çekicidir, ancak şu anda farklı ülkelerde farklılık göstermektedir. Dolayısıyla analog versiyon 3 standartta sunulmaktadır:

NTSC – Amerika’da yaygındır ve 640×480 piksel çözünürlüğü temsil eder;
PAL ve SECAM – 720 × 576 piksel oranlarına sahip Avrupa standardı. Bu durumda, sinyal 50 veya 60 Hz kare hızında farklılık gösterir.
Önceden yüklenmiş bir video işlemcisi, ilk sinyallerin bir televizyon matrisine dönüştürücüsü olarak işlev görür.

Tarama frekansı

vrupa frekansı 50 Hz – sn / 50 karedir. Böyle bir parametre ile yüksek kalitede dinamik bir görüntü elde etmek gerçekçi değildir, çünkü resim kesintili ve bulanık hale gelir. Bu nedenle, mühendisler ara çerçeveler eklediler ve 100 Hz veya 3 kare / sn elde ettiler. Televizyon ekipmanının video işlemcisi böyle bir “boyama” ile uğraşmaktadır. Teknolojiyi ilk kullananlar Samsung ve Sony markalarıydı.

Ek olarak, üreticiler tarama frekansını artırmak için ek bir yöntem kullanır – tarama arka ışığı. Teknoloji, 200 Hz frekansında açıp kapatarak çalışır. İlk bakışta, etki aynıdır, ancak tam olarak değil – bu yaklaşımla, parlaklık azaltılır ve ekran titremesi efekti belirir.

Not: Bir LED cihazı seçerken, paneli dinamik sahneler için test edin – görüntü, hale olmadan net bir çerçeveyle pürüzsüz olmalıdır.
Bu nedenle, şirketin mühendisleri, 960 Hz’e kadar (3B içerikle ilgili) bir tarama elde etmek için her iki teknolojiyi de kullanır, ancak bu parametre insan gözüyle görülmez, çünkü görme organları yalnızca 50 ile 100 arasındaki farkı algılayabilir. Hz.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!