"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

Duvardaki TV braketi nasıl seçilir?

Duvardaki TV braketi nasıl seçilir

 1. Duvardaki TV braketi çeşitleri
 2. Sabit
 3. Dönen
 4. Açısal
 5. Tavan
 6. Duvara dönebilen TV montajının eğilebilir modeli
 7. Masaüstü Bilgisayar
 8. Doğru TV duvar montajı nasıl seçilir
 9. Kurulum yeri
 10. Yüzey malzemesine göre TV duvar montajı
 11. Diyagonal
 12. Maksimum yük
 13. En Güvenilir TV Montajları
 14. Ergotron 45-353-026
 15. iTechmount PLB-120
 16. VLK TRENTO-4
 17. NB C3-T
 18. Vogels İnce 345

Duvardaki TV braketi çeşitleri

Tasarım özelliklerine bağlı olarak birkaç tür TV bağlantısı vardır. Her türün kendine göre avantajları vardır.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Sabit

Mevcut çeşitlerin en basit ve en ucuzu. Bu tür cihazlar döndürülmemeli veya eğilmemelidir ve TV cihazı bunlara kalıcı olarak bağlanmalıdır.

TV'niz için bir duvar montajı nasıl seçilir: ne oldukları, bir değerlendirme.
Pahalı olmayan sabit braketler TV panelini basitçe duvara sabitler.

Dönen

Döner tabandaki montaj, TV’yi yalnızca bir hareket ekseni boyunca döndürmenize değil, aynı zamanda biraz ileri, kullanıcıya biraz daha yaklaştırmanıza da olanak tanır. Bu tip, kanepenin veya sandalyenin hareket etmesi durumunda duvardan mesafeyi artırmayı mümkün kılar.

Daha gelişmiş modeller, TV’nin veya monitörün duvara göre konumunu bağımsız olarak değiştiren ve doğru açıyla doğru yönde döndüren elektronik ve güç elektroniği ile donatılmıştır. Kontrol, kitte bulunan uzaktan kumanda kullanılarak gerçekleştirilir. Bu tasarımların dezavantajı yüksek maliyetleri, bazen bu işleve sahip olmayan benzer cihazlara göre birkaç kat farka ulaşmasıdır.

Açısal

TV’yi odanın köşesine yerleştirmek de mümkündür. Bazen bu, daha dikkat çekici hiçbir şeyin olmadığı bir köşeyi daha da süsleyecek ve odanın dekorunu vurgulayacaktır. … Tasarımın avantajı, her duvarda önemli yer tasarrufu sağlamasıdır. Birçok kullanıcı bu çözümü takdir ediyor. Gerçek şu ki, dönüş açısı, TV’ler ve monitörler için, odanın sahiplerinin isteği üzerine ekranın döndürülmesine izin veren dönen bir süspansiyondur. Bununla birlikte, köşe montajı önceki muadilinden daha çok yönlüdür: LCD panelin oturması gereken duvarın merkezine daha da yakın bir yer bulacaktır.

Tavan

Aşağıdaki durumlarda gereklidir:

 • standart olmayan bir ayar gereklidir (örneğin, doğrudan odanın ortasında);
 • Asılacak duvar kırılgandır. Ardından TV, bir braket kullanılarak tavana sabitlenir;
 • köşelerde montajı kolaylaştırır.
Duvara Monte TV Braketi Nasıl Seçilir: Seçerken Önemli Seçenekler, En İyi Braket Markaları

Duvarlar sağlamsa, tavan konektörlerini kullanmamak en iyisidir.

Standart montaj her zaman TV kasasının arkasına gizlenmiştir. Tavan seçeneği her zaman görünür olacaktır. Zamanla, görünen dirsek çok can sıkıcı hale gelebilir.

Duvara dönebilen TV montajının eğilebilir modeli

Döner montajın eğimli tasarımı, TV’yi yeniden düzenlemenize ve açısını ayarlamanıza olanak tanır. Plazma ekranı nereye kurduğunuza bakılmaksızın, bu tür montaj, en rahat izleme deneyimi için ekran düzlemini yatay veya dikey olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Eğimli ve Dönebilen TV Duvar Montajının Avantajları:

 • Kullanışlı ve rahat ekran ayarı;
 • Odadaki herhangi bir bakış açısına göre ekranın konumunu hızlı bir şekilde seçme ve ayarlama yeteneği;
 • düzensiz aralıklı odaların içi ile başarılı bir şekilde oynayabilmeniz için TV’yi köşeye monte etmenizi sağlar.

Lütfen dikkatini ver! Uzaktan kumandayı kullanarak TV panelinin konumunu bağımsız olarak ayarlamanıza izin veren TV montajları ticari olarak mevcuttur. Tabii ki, bu tür montajların maliyeti geleneksel modellerden çok daha yüksektir.

Yalnızca TV'nin konumunu değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda açısını da ayarlayabilmek için, eğme ve döndürme işlevine sahip bir montaj parçası kullanmalısınız.

Yalnızca TV’nin konumunu değiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda açısını da ayarlayabilmek için, eğme ve döndürme işlevine sahip bir montaj parçası kullanmalısınız.

Duvarda eğimli ve döner TV standı kullanmanın dezavantajları:

 • Özel beceri ve bilgi gerektirdiğinden, böyle bir yapıyı yalnızca bir uzman kurabilir;
 • TV ile duvar arasında büyük bir mesafe yaratır;
 • yüksek maliyetler;
 • ağırlık kısıtlamaları var.

Masaüstü Bilgisayar

Ana amaç, masaya monitör kurmaktır. Bir kelepçe ile tutturulurlar – masanın kenarına bastırılmış bir somun. Böylece masa yüzeyinin delinmesine gerek kalmaz.

Duvara Monte TV Braketi Nasıl Seçilir: Seçerken Önemli Seçenekler, En İyi Braket Markaları

Doğru TV duvar montajı nasıl seçilir

Bir binek satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Bunlar yalnızca montajın özelliklerini değil, aynı zamanda odadaki televizyon panelinin konumunu da içerir.

Kurulum yeri

Bir TV duvar montajı satın almadan önce, ilk olarak ekranınızı tam olarak nereye asmak istediğinize karar vermelisiniz. Doğrudan bir kanepe veya koltuğun önüne kurmayı planlıyorsanız, sabit bir modeli tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, monitör baktığınızdan çok daha yükseğe veya odanın bir köşesine yerleştirilecekse, döner veya eğimli bir montaj satın almanız gerekecektir. Aksi takdirde, TV izlemek sadece rahatsız edici olur, gözler ve boyun yorulur.

Yüzey malzemesine göre TV duvar montajı

Bağlantı elemanları genellikle brakete dahildir. Çoğu durumda bunlar mandaldır. Braketin kendisi ile aynı ağırlık yükünü taşıyabilirler. Bununla birlikte, standart bağlantı elemanlarının mukavemet parametreleri, yeterli taşıma kapasitesine sahip duvarlar dikkate alınarak belirlenir. Sadece beton ve tuğla yüzeyler gerekli özelliklere sahiptir. Dübellerin güvenli bir şekilde sabitlenemediği modern duvar yapılarında genellikle dökme malzemeler kullanılır. Bu nedenle, diğer bağları seçmek gerekir.

TV’yi bir alçıpan duvara monte edecekseniz, bu amaçla kelebek çıtçıt kullanmak en iyisidir. Bu bağlantılar metal veya plastik olabilir. Plazma panel etkileyici bir ağırlığa sahip olduğundan, metal bağlantı elemanlarının kullanılması tavsiye edilir.

Kurulacak alt tabakanın içi boşsa veya dökme malzemelerden yapılmışsa, kimyasal dübeller kullanılmalıdır. Gevşek yüzeyler ve ufalanan duvarlar için tasarlanmış kelepçeler, bir dübel veya ankraj ile desteklenmiş yapışkan bir karışım içeren bir ampul veya kapsül şeklinde yapılır. İçi boş taban tutucular, bu sete ek olarak bir ağ silindire sahiptir. İnce duvarlar için uzmanlar, vidalar ve dübeller çok uzun olduğu için vida veya dübel kullanılmasını önerir. Kurulum sırasında duvarın diğer tarafından dışarı çıkabilirler.

Vida ve dübeller çok uzun olduğu için ince duvarlarda vida veya dübel kullanılması tavsiye edilir.

Vida ve dübeller çok uzun olduğu için ince duvarlarda vida veya dübel kullanılması tavsiye edilir.

Diyagonal

Bir TV’nin ana parametrelerinden biri, inç cinsinden ölçülen köşegendir. Bir montaj seçerken, boyutuna uyup uymadığını bilmek önemlidir. Çoğu model, teknik özellikleri okuyarak bulunabilecek oldukça geniş bir izin verilen köşegen yelpazesine sahiptir. Çoğu zaman, belge minimum ve maksimum değerleri belirtir.

Maksimum yük

Köşegen gibi, bu parametre de doğrudan TV’nin boyutuna bağlıdır. Bir montaj aparatı satın almadan önce, TV’nin ağırlığını bilmek önemlidir. Özellikle eşya yerleştirmek için raflar veya başka yüzeylerle donatılmışsa, stabilite marjına sahip bir braket seçmek daha iyidir. Güvenliği sağlamak için, güvenlik faktörü% 25-35 olan bir dirsek seçmek daha iyidir.

Tavsiye. Bir TV satın alana kadar montaj satın almayın. Bunu yaparsanız, TV’nin ağırlığını ve boyutlarını montajın özelliklerine göre “ayarlamanız” gerekecektir, ki bu iyi bir yaklaşım değildir.

En Güvenilir TV Montajları

Nispeten küçük TV panelleri bile önemli bir ağırlık taşır. Duvar destekleri müşteriler arasında en popüler olanıdır ve kompakt boyutları oldukça dayanıklıdır. Bu braketler TV panelinin ağırlığını belirtildiği gibi kolayca destekleyebilir ve ekranlar kutudan çıktığı gibi çalışır.

Ergotron

Pivot ve eğimli tasarıma sahip duvara montaj aparatları, 11,3 kg’a ve 42 inç’e kadar olan monitörleri destekleyebilir. Braketin yüksekliği ayarlanabilir ve ileriye doğru hareket ettirilebilir, TV’den gelen tüm bağlantı kabloları özel bir kanala gizlenmiştir ve dikkat çekmez.

Montaj açısı 75 ° aşağı ve 5 ° yukarıdır ve ekran yatay veya dikey olarak döndürülebilir. TV yatay olarak 83 cm’ye ve dikey olarak 51 cm’ye kadar hareket ettirilebilir Model 26.000 ruble fiyatla satılıyor.

TV'niz için bir duvar montajı nasıl seçilir: ne oldukları, bir değerlendirme.
Ergotron montajı, ağır ekranlar için tasarlanmamıştır, ancak yeterli eğim ve döndürme sağlar.

iTechmount PLB-120

Duvara Monte TV Braketi Nasıl Seçilir: Seçerken Önemli Seçenekler, En İyi Braket Markaları

Duvara monte edilmiş geniş raylı döner braket. Ray üzerinde yerleşik bir seviye vardır , bu nedenle yatay konumda tutmak için ek aletler satın almaya gerek yoktur. Ray, montaj yüzeyini artırmak için yatay konumda birkaç deliğe sahiptir. TV, iki ayarlanabilir braket üzerindeki kancalarla duvara monte edilir.

Bu model, 100 inç’e kadar bir TV’yi barındırabilir. Eğim açısı 15 ° içinde değişir.

Özellikleri nedeniyle tasarımın kusurları yoktur. Bu, farklı köşegenleri eğme yeteneği ile basit ve güvenilir bir seçenektir.

VLK TRENTO-4

Duvara Monte TV Braketi Nasıl Seçilir: Seçerken Önemli Seçenekler, En İyi Braket Markaları
 • 25 kg’a kadar TV’ler ve monitörler için model.
 • Bu spesifikasyona göre maksimum diyagonal 43 inç, minimum 20’dir.
 • TV panelleri için birkaç boyutta montaj plakası vardır – 100 × 100, 200 × 100 ve 200 × 200 mm.
 • Montaj eğilebilir ve bir yandan diğer yana döndürülebilir. TV’nin kenarları duvara dayalı olacağından ayar seviyesi sınırlıdır.
 • Kite bir dizi bağlantı elemanı dahildir.

Desteği kolayca takmak için iki parçayı ayırın.

Braket duvara dikey olarak iki vidayla sabitlenir. Bu nedenle, özellikle tek katmanlılarda, alçıpanın üzerine ağır ekranların asılması kesinlikle önerilmez. Alçıpanın kırılması ve üst pimin çekilerek TV’nin yere düşmesine neden olma riski vardır.

NB C3-T

NB C3-T

37 ila 60 inç diyagonal TV’ler için tasarlanmış eğimli ürün. Şu VESA montajlarını destekler: 200 × 100, 200 × 200, 300 × 300, 400 × 400 ve 600 × 400mm. Eğim açısı 12 ° ‘ye kadar ayarlanabilir. Korozyon önleyici kaplama ile siyah renkte monte edin. 3 kg ağırlığındadır ve 36 kg’a kadar televizyonlar için uygundur. Sıkı oturan ayaklar sayesinde duvardan TV’ye olan mesafe 3,5 cm’dir.Modelin gerekli tüm bağlantı parçaları ile birlikte temin edilmesi, düşük fiyat açısından ek bir avantajdır.

Ortalama fiyat: 1350 ₽.

Sıkıca ve iyi paketlenmiş. TV’yi duvara sıkıca tutar. TV’ye yaklaşırsanız bağlantı görünür. Tabana yerleştirilmiş seviye kullanışlıdır, gereksiz aletler olmadan eşit şekilde asılacaktır.

Başına:

 • Maliyet;
 • Birden çok VESA montaj seçeneğini destekler.

Vs:

 • 3 kg’lık bir ağırlık, nispeten ince bir metalin kullanıldığını gösterir;
 • az sayıda mağazada satılmaktadır.

NB C3-T

Vogels İnce 345

Piyasadaki en ince sap. Döndürme ve eğim türünü ifade eder. Ürün duvardan uzaklaştırılabilir, 180 derece döndürülebilir, 20 derece öne eğilebilir.

Ana Özellikler:

 • Bağlantı noktasından uzaklık 63 cm’dir;
 • Ürünün dayanabileceği yük 25 kg’dır;
 • 40 ila 65 inç arası kabul edilebilir ekran boyutu.

Muayene sırasında herhangi bir kusur bulunamadı.

Kalem avantajları:

 • Gömme montajlı bir kablo sistemi kullanıldı;
 • Kurulum için tüm bileşenler standart pakete dahildir, ekstra bir şey satın almaya gerek yoktur.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!