"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir – IPTV nedir ?

Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir – IPTV nedir Modern akıllı TV’lerin sahipleri, popüler kanalların rahatça izlenmesi için IPTV’nin nasıl kurulacağı sorusuyla giderek daha fazla ilgileniyorlar? Bu akış teknolojisidir. Sağlayıcılar benzer hizmetler sunar. Bununla birlikte, yayını kendiniz kurabilirsiniz, ancak önce IPTV’nin ne olduğunu anlamanız gerekir. Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir – IPTV nedir

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Neden İnternet üzerinden TV izliyorsunuz?

Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir?

Dijital TV, en uygun yayın teknolojisidir. Veri aktarımı, kalite kaybı olmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu nedenle analog televizyonu terk etme kararı alındı. IPTV’ye gelince, bu teknoloji temelde yukarıdaki sinyal iletim yöntemlerinden farklıdır. Veri akışı bir Ethernet kablosuyla iletilir.

TV’de İnternet üzerinden televizyon, sağlayıcıların uygun hizmetleri kullanılarak yapılandırılabilir. Birçok şirket, maksimum çözünürlükte sınırsız sayıda kanala erişim sağlar. Aboneliğe ek hizmetler eşlik eder:

 • yeni filmler, diziler, çizgi filmler izlemek;
 • televizyon programlarının, yeni filmlerin duyuruları;
 • detaylı TV programı.

IPTV, çevrimiçi geri bildirim ve internette gezinme ile etkileşimli bir teknolojidir. Bu bileşende, bu tür yayın diğer kanal ayarlama yöntemlerinden belirgin şekilde üstündür: analog, dijital, kablo ve hatta uydu. Kullanıcı gerçek zamanlı olarak şunları yapabilecektir:

 • Skype, Viber ve diğer uygulamalar aracılığıyla görüntülü iletişim kullanmak;
 • her türlü hizmeti, video oyununu çalıştırın;
 • mesaj gönder;
 • internette sörf yapın.

Bu argümanlar göz önüne alındığında, kullanıcıların neden İnternet TV’yi tercih ettikleri anlaşılıyor.

Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir?

IPTV nedir

IPTV kısaltması, İngilizce’de İnternet protokolü üzerinden televizyon anlamına gelen İnternet Protokolü Televizyonu anlamına gelir. Teknoloji ayrıca dijital paket veri iletiminin kullanılmasını sağlar. İnternet TV ve IPTV’nin önemli ölçüde farklı olduğu unutulmamalıdır. İlk durumda, TV izlemek için yalnızca World Wide Web’e bağlanmanız gerekir.

IPTV’nin doğru çalışması için İnternet protokolü de söz konusudur, ancak bu tek koşuldan uzaktır. Yayın süreci, bazı durumlarda kapalı kanallar kullanılarak sağlayıcı tarafından kontrol edilir.

IPTV’nin artıları ve eksileri

Etkileşimli televizyon IPTV, Smart TV sahipleri için birkaç yararlı ek işlev açar:

 • televizyon yayıncılığının kaydı;
 • havayı duraklatın ve geri sarın.

IP-televizyonun işlevselliği geleneksel federal ve bölgesel kanallarla sınırlı değildir. Kablo veya uydu sağlayıcılarının genişletilmiş yayını bile mevcut İnternet TV kanallarının sayısından daha düşük olabilir. Bütün bunlar, her şeyden önce İnternet ödemeli TV ile ilgilidir.

İnternet üzerinden ücretsiz olarak TV kanallarını da izleyebilirsiniz. Şifrelenmemiş ağlara kendi kendine bağlantı, eğitim ve tematik programlar dahil olmak üzere 150 TV kanalının görüntüsünü özelleştirmenize olanak tanır. Çoğunlukla bu hizmet, İnternet sağlayıcılarının standart hizmetlerine dahildir, ancak gerçekten yüksek kaliteli içerik bulamayacaksınız.

IPTV’nin bariz bir avantajı, uydu televizyonu bağlamak için gerekli olan pahalı ekipman satın alma ihtiyacının olmamasıdır. Her türlü alıcı ve anten de gerekli değildir. Çoğunlukla kullanıcıların ilgili iş için ödeme yapması gerekir:

 • TV’nizi ve ekipmanınızı kurmak;
 • kablolama;
 • Ek hizmetler.

Tabii ki, tüm Rus şirketleri bağlantı maliyetine bu kadar küçük işler dahil ediyor, ancak yerel sağlayıcılar abonelerden ek ücret alıyor.

Etkileşimli televizyonu yalnızca bir TV’ye değil, diğer cihazlara da kurabilirsiniz:

 • tabletler;
 • PC;
 • akıllı telefonlar;
 • akıllı konsollar.

Ana avantajlar zaten açıklandı, ancak unutulmaması gereken hoş bonuslar da var:

 • akışı özel oynatma listeleri kullanarak görüntüleme;
 • kanallar kurmak, bunlardan seçilen içeriklerle listeler oluşturmak;
 • bir medya dosyasına kaydederek bir video programını kaydetme;
 • ses seviyesi göstergesi, kayıt göstergesi;
 • TV programı izleme ve kayıt planlayıcısı;
 • birden çok iş parçacığında arka plan tasarrufu;
 • içerik oynatma işleminin uzaktan kontrolü;
 • çok kanallı ses.

Elbette IPTV’nin de bazı dezavantajları var. Periyodik olarak, esas olarak İnternet’in düşük hızı nedeniyle sinyal kesilir. Düzgün içerik aktarımı için 10 Mbps veya daha yüksek hızda bir bağlantı gereklidir.

Diğer dezavantajlara gelince, çok önemli değiller. İnternet Protokolü üzerinden sinyal iletimi gerçekten etkili bir teknolojidir. Eski akıllı telefonların, tabletlerin, bilgisayarların, TV’lerin sahipleri bazı zorluklarla karşılaşabilir. Mesele şu ki, bu cihazlar bazı işlevleri desteklemiyor olabilir.

Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir?

Oynatma listeleri nereden alınır

TV kanallarını İnternet üzerinden TV’de izlemek için özel çalma listeleri kullanmanız gerekir. Bazı modellerde ücretsiz kanal listeleri önceden yüklenmiş uygulamalara yerleştirilmiştir. Sağlayıcınız IPTV hizmeti veriyorsa, ondan ücretsiz oynatma listeleri talep edilebilir. İçerik internetten de indirilebilir, ancak bu yöntem ek riskler taşır:

 • düşük görüntü kalitesi;
 • TV kanallarının kararsız gösterimi;
 • periyodik olarak bazı kanallar çalışmayı durdurur.

Özel web sitelerinden TV’nize ücretsiz oynatma listelerini indirebilirsiniz, ancak bu en güvenli yol değildir.

Otomatik olarak güncellenen kararlı oynatma listelerine erişim sağlayan tonlarca kanıtlanmış kaynak vardır. Bu tür portalların kullanılması tavsiye edilir.

Akıllı TV’ler çeşitli işletim sistemlerini çalıştırır, ancak kesinlikle tüm mağazaların ücretsiz ve ücretli widget’leri vardır. Tabii ki, istikrarlı bir çalışma yalnızca ücretli bir aboneliğe abone olursanız sağlanacaktır.

Programı TV’ye kurma

Akıllı TV’ler, çok çeşitli farklı yazılımları kullanmanıza izin verir. Önemli olan, mevcut fırsatların nasıl uygun şekilde elden çıkarılacağını bilmektir. Geliştiriciler, TV izlemek için birçok faydalı uygulama yarattılar. Ancak, yazılım yükleme sürecinde, TV’nin modelini ve işlevsel özelliklerini hesaba katmanız gerekir. İkamet bölgesi de önemlidir.

Örneğin, bazı işletim sistemleri önceden yüklenmiş programların geniş bir listesine erişim sağlarken, diğer modellerde yazılımın bağımsız olarak yüklenmesi gerekir. Bu, sabit bir internet bağlantısı gerektirir. Ağa bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi kullanarak bağlanabilirsiniz.

IPTV’ye ücretsiz nasıl bağlanılır? Süreç, ilgili uygulamanın yüklenmesi ile başlar. Programda kişisel bir hesap oluşturun ve ardından sistemde oturum açın. Yazılım farklı olabilir, ancak TV ayarlama algoritması değişmeden kalır. Kullanıcılara İnternet üzerinden TV’yi TV’de nasıl izleyecekleri konusunda gerçek bir fikir vermek için belirli bir örneği düşünün.

Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir? Smart TV’de İnternet üzerinden TV kanalları nasıl izlenir?

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!