"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

LG TV: Servis Menüsüne Erişim %100 çözüm

LG TV: Servis Menüsüne Erişim

LG TV’nizin çalışmasında, örneğin resim veya ses parametrelerinde ayarlamalar yapmaya veya hatta tüm ayarları tamamen sıfırlamaya karar verirseniz, bunu yapmak için TV servis menüsünü kullanın. Bu menünün nasıl açılacağını çok az kişi biliyor, ancak size tüm olası seçenekler hakkında ayrıntılı olarak bilgi vereceğiz.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Her LG TV’nin bir servis (diğer adıyla mühendislik) menüsü vardır ve bununla TV’nizin çeşitli parametrelerini değiştirebilirsiniz. Bu, her TV hayranının aşina olduğu standart ayarlara sahip normal ekrandan çok farklı olan gelişmiş bir moddur. LG TV: Servis Menüsüne Erişim

Özel bir servis menüsü yardımıyla verem çalışmalarında ciddi değişiklikler yaparlar. Kullanmak için özel bir uzaktan kumandaya ihtiyacınız var. TV’nizle birlikte eksiksiz olarak teslim almalıydınız. Elinizde yoksa, ayrıca satın almanız gerekecek, elektronik mağazalarında satılıyorlar.

Evrensel uzaktan kumanda bu durumda çalışmayacaktır. Özellikle LG TV markanız için kişisel bir uzaktan kumanda satın almanız gerekir (satın alırken bunu satıcıya bildirin).

TB LG’de bu menüyü kullanarak aşağıdakileri değiştirebilirsiniz:

  • Görüntünün spektrumu. Çoğu durumda, bu ayarlar, çeşitli nedenlerle kaybedilebilen normal bir görüntüyü geri yüklemek için değiştirilir. Örneğin, görüntüde aşırı kızarıklık veya yeşillik olabilir.
  • Ekran seçenekleri. Özel bir pencerede, görüntüyü yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz. Yanlışlıkla ayarları değiştirirseniz ve görüntü üstte, altta veya yandan kırpılırsa, bu işlev sorunu çözmenize ve her şeyi kareye döndürmenize de yardımcı olabilir.
  • Ses. Ses çubuğunun düğmelere tepkisinden memnun değilseniz (“-” / “+” düğmelerine basıldığında sesin çok büyük / zayıf azalması veya artması), bunu menüden düzeltebilirsiniz. Burada çeşitli efektler de yapılandırılmıştır – eko, akustik amplifikasyon vb.
  • TV’yi, ses seviyesi açıldığında sesin neredeyse duyulamayacağı şekilde bile ayarlayabilirsiniz. Bu, örneğin evde küçük bir çocuk olduğunda işe yarayacaktır.
  • Yerleşik TV işlevleri. Örneğin, Smart TV ayarlarını özelleştirebilirsiniz / Bağlı TV (Akıllı TV).
  • Tam sıfırlama. TV servis menüsünün kullanıcı tarafından fabrika ayarlarına dönmesi gerekebilir. Bu, aygıtın dengesiz olması, donması veya çökmesi durumunda gerekli olabilir.

Kalifiye kullanıcılar, standart dışındaki özelliklerle TV’nin mühendislik menüsünü kullanarak ortalama TV’lerini gerçek bir ev sinema sistemine dönüştürebilir.

LG TV: Servis Menüsüne Erişim. Tüm servis ayarlarına geleneksel bir uzaktan kumanda kullanılarak erişilemez. Ancak özel bir uzaktan kumandanın yardımı olmasa bile, örneğin orijinal parametrelere sıfırlayabilirsiniz.

Bu menüye giriş, belirli TV modeline bağlı olarak biraz farklılık gösterebilir, ancak ana genel noktalar yine de vurgulanabilir.

Bu yöntem tüm LG Smart TV’ler için geçerlidir:

1. “Menü” veya “Ayar” düğmesine basarak ayarlara girmek için standart bir uzaktan kumanda (RC) kullanın (“ayarlar” olarak çevrilir ve bazen düğmede normal vites gösterilir).

2. “Ayarlar” öğesini ve ardından “Fabrika ayarları” alt bölümünü bulun ve açın. Burada, TB işletim sistemini orijinal durumuna döndürecek tüm parametreleri geri yükleyebilir ve sıfırlayabilirsiniz. Böyle bir görevi tamamlamak için bilmeniz gereken tek şey bu.

Sistem ayarlarından çıkmak için Geri düğmesine tıklayın (kelimenin tam anlamıyla çevrilmiştir, “geri” anlamına gelir). İşlemi tamamladıktan sonra, sistem ayarlarına gidin ve tam olarak hangi değişikliklerin gerçekleştiğini görün. Her şey doğru yapılırsa, güncellenmiş TB işlevini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Geri düğmesi eğri bir ok gibi görünebilir:

LG TV: Servis Menüsüne Erişim

Uzaktan kumanda satın almaktan çok, TB servis menüsüne erişmenin daha bütçeli ve uygun maliyetli başka bir yolu var. Bunu yapmak için kızılötesi (IrDA) bağlantı noktasına sahip bir cep telefonuna ihtiyacınız vardır.

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte IrDA teknolojisi unutulmaya yüz tutmuş gibi görünüyor, ancak hızla geri döndü: “akıllı cihazlar” teknoloji dünyasını istila etmeye başladı ve cep telefonları, TV’ler dahil “akıllı” ev aletleri için tek bir PU’ye dönüştü.

Çoğu zaman, kızılötesi bağlantı noktası Çin’de üretilen telefonlarda bulunur (örneğin, Xiaomi, LeEco, Huawei, Redmi, Honor ve diğerleri). Bağlantı noktası, üst kenarda küçük siyah bir gözetleme deliğine benziyor. TV’ye ek olarak, bir TV set üstü kutusunu, video kamerayı vb. De kontrol edebilir.

LG TV’nin servis menüsü yalnızca İngilizce olarak görüntülenir (normal TV ayarlarında hangi ülke ve dilin ayarlanmış olduğuna bakılmaksızın). Onu tanıyorsan harika. Ve değilse, bunda da yanlış bir şey yok. Her zaman bir çevrimiçi çevirmen kullanabilirsiniz.

LG servis menüsünü kullanarak TV’yi tamamen kendiniz için özelleştirebilir, sorunları çözebilir veya TV’yi fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Sistem ayarlarıyla çalışmayı seçtiğiniz seçenek ne olursa olsun, çok dikkatli olun. Özel bilgi olmadan, TV’nin çalışmasını kolayca kesintiye uğratabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!