"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

Bir TV Nasıl Kurulur ?

Yeni TV’nin parlak bir görüntüyle memnun olması için yetkin bir ayara ihtiyacı var. Görüntünün fabrika kalibrasyonu yüksek kalitededir, ancak gerekli görüntü parametrelerini seçmek, sahibi için bir zevk meselesidir. Bu nedenle, standart ayarlardan memnun değilseniz, programların doğru kurulumunun bazı özelliklerini öğrenmeniz gerekir ve bir TV kurulum sihirbazına ihtiyacınız olmaz!Ancak zamandan ve sinirden tasarruf etmek istiyorsanız, “Pars Servis 5+” TV ustaları herhangi bir karmaşıklıktaki bir TV’yi kolayca kurabilir. Sadece 444 09 71 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin . Ve uzmanlarımız size hemen yardımcı olacaktır. Ayrıca web sitemizde bir istek bırakabilirsiniz. Haftanın yedi günü 07:00 – 23:00 saatleri arasında çalışıyoruz ve Moskova ve Moskova bölgesinin her yerinde evde TV kurmaya, bağlamaya ve onarmaya hazırız !

TV’nizi kurma (Bir TV Nasıl Kurulur ?)

 1. En iyi mod seçimi. Üç mod türünden (standart, dinamik, sinema) en uygun ve doğru olanı Sinema modudur (veya bazı modellerde sinema). Dinamik mod, spor programlarını izlemek için daha uygundur, resmin artan parlaklığı gözleri yorabileceğinden sürekli kullanılması önerilmez.

  En iyi TV modu seçimi
 2. Renk modu. Çoğu TV standart termal sıcaklığı (6500K) karşılar ve “Sıcak” genellikle hemen hemen herkes için uygundur.

  TV renk modu
 3. Kontrast. Kontrast, beyazın karanlığa göre parlaklığıdır. Farklı TV modelleri farklı parametrelere ve kontrast değerlerine sahip olduğundan kontrastı ayarlamak bazı zorluklarla ilişkilidir.
  • LCD TV’ler. Parametreye “arka ışık parlaklığı” denir. Parlaklığı karanlıkta ayarlamak, gözlerinizi yormayı bırakana kadar beyazı düzleştirmek en iyisidir.
  • Plazma TV’ler de en iyi şekilde karanlıkta ayarlanır, “kontrast” parametresini maksimum değere (90-95) ayarlar ve beyazın parlaklığı gözleri tahriş etmeyi bırakana kadar kademeli olarak beğeninize düşürür. Bazı plazma TV’lerde “kontrast” yerine “hücre parlaklığı” vardır. Kontrast ile aynı şekilde ayarlanır, sadece maksimum parlaklık değeri farklı bir skalaya sahiptir (18-20).
  • LED TV’ler. Ayrıca karanlıkta ayar gerektirir. LED TV’lerde kontrastın yanı sıra kontrast gibi ayarlanması gereken bir “arka ışık parlaklığı” parametresi vardır.
 4. Parlaklık. Parlaklık ayarı siyah seviyesini gösterir. Siyah ne kadar “siyah” ve beyaz ne kadar parlaksa, resmin görüntüsü o kadar gerçekçi ve canlı olur. Parlaklığı ayarlamak için en kolay yol, TV’nin ana parametrelerinin ayarlandığı özel resimlerin görüntülerini içeren diskleri indirmektir. Ve zaten test resimlerinde parlaklığın azaltılması-arttırılması temelinde – nihayet parametreleri ayarlayın.

  TV parlaklığı
 5. Tanım. Tanım modunu ayarlamak için ilgili resmi veya test videosunu indirmek en iyisidir. Netlik değerini mümkün olan maksimum seviyeye ayarlamak ve test resmindeki aşırı ince ayrıntılar görüntüde keskin bir şekilde “kesilmeden” sıradan ince çizgiler şeklini alana kadar kademeli olarak azaltmak gerekir.

TV’yi kurma ve bağlama

Bir TV kurmak ve bağlamak en popüler hizmetlerden biridir. Gerçek şu ki, TV’nin yetkili kurulumu ve bağlantısı, dairede yer ve zaman kazandıracak ve ekipmanınızın güvenliğini sağlayacaktır. TV’nizi kurmak için parantezler ve talimatlarla uğraşmak istemiyorsanız, TV kurulum sihirbazımız her şeyi hızlı ve verimli bir şekilde yapacaktır. Kural olarak, tüm modern TV modelleri duvara monte edilmiştir, bu da yerden tasarruf etmenize ve TV’yi dairenin hemen hemen her yerine kurmanıza olanak tanır. Teknisyenimiz, TV panelinin ve duvar malzemesinin ağırlığına bağlı olarak gerekli braket ve montajları seçecektir. Ayrıca uzmanımız TV’nizi bağlayacak ve yapılandıracaktır.

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!