"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

Akıllı TV ile geleneksel TV arasındaki işlevsel farklar %100 bilgi

Akıllı TV ile geleneksel TV arasındaki işlevsel farklar. Modern teknolojiler o kadar hızlı gelişiyor ki, bazen tüm çeşitliliğin en iyisinin hangisi olduğunu anlamak zorlaşıyor. Akıllı televizyon Piyasayı güvenle dolduran, yavaş yavaş herkesin tanıdığı TV’lerin yerini alan nispeten yeni gelişmelerden biridir. Farklılıklarının ne olduğunu bulalım.

Akıllı TV ile geleneksel TV arasındaki işlevsel farklar

Akıllı TV ile geleneksel TV arasındaki işlevsel farklar. Smart TV, İnternet’in TV’lerde, oyunlarda ve çeşitli uygulamalarda kullanılmasını mümkün kılan bir teknolojidir. Sosyal ağlarda sohbet etmenize, müzik dinlemenize, video içeriğini görüntülemek için uygulamaları açmanıza ve insanların akıllı telefonlarda yapmaya alışkın olduğu her şeyi yalnızca büyük ekranda yapmanıza olanak tanır.

Şu anda orta fiyat segmentinden bile bir TV satın alabiliyorsunuz ve pahalı olanlarla aynı Smart TV teknolojisine sahip olacak. Tabii ki, kendi başlarına, primden daha az kaliteli olacaklar, ancak bir gelişme olması gerçeği, onları satın almak için zaten iyi seçenekler haline getiriyor.

Sıradan bir cihazda (Smart TV olmadan), işlevsellik çok sınırlıdır: yalnızca federal kanallar tarafından gösterilen içeriği izleyebilirsiniz, en sevdiğiniz TV şovunun zamanını “yakalamalı” ve reklam bitene kadar beklemelisiniz.

Normal bir TV ile Akıllı TV arasındaki temel fark, yeni teknolojiyi kullanırken, YouTube, Netflix aracılığıyla uygun bir zamanda kesinlikle herhangi bir içeriği izleyebilmeniz veya hatta kanalın web sitesine gidip kaçırdıklarınızı izleyebilmenizdir.

Akıllı modeller, sıradan cihazlardan çok daha yenidir ve yaratılmalarında daha gelişmiş gelişmeler kullanılmaktadır. Bu, ekran çözünürlüğünü, yerleşik hoparlör sisteminin kalitesini ve ekipmanın genel görünümünü doğrudan etkiler.

Üreticilerin geliştirmelerinde kullandıkları 3 ana işletim sistemi türü vardır. Her biri belirli şirketlerde kullanılmaktadır.

Bu sistem Samsung tarafından geliştirilmiştir ve popülerdir. Avantajları:

 • kullanışlı ve basit menü;
 • TV’nin uzaktan kumandası (ses, jestler, yüz tanıma);
 • onun için geliştirildiği için cihazın potansiyelinin tam kullanımı;
 • diğer Samsung cihazlarından veri aktarımı;
 • uygulamalara ve oyunlara erişim;
 • birçok sağlayıcının desteği.,

LG tarafından geliştirildi. Rakiplere göre aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • bilgi için hızlı arama;
 • her eyleme bilgi istemleri eşlik eder;
 • arayüz ve işlemin basitliği;
 • ses kontrolü.

Herkese tanıdık bir sistem. Genellikle Sony ve TLC tarafından kullanılır. Avantajları var:

 • birçoğu için iyi bilinen arayüz;
 • işletim sistemi için uyarlanmış çok sayıda uygulama;
 • hesabınız üzerinden oyun hesaplarınıza erişim.

Hangi işletim sistemlerinin daha işlevsel olduğu hakkında konuşursak, Android’i seçebiliriz. Maksimum olasılıkları kullanmanıza izin veren bu işletim sistemidir: çok sayıda uygulama var, TV çok işlevli bir cihaza dönüşüyor.

Bununla birlikte, ilk 2 sistem de fena değil: TV’ler için daha iyi optimize edilmişler ve daha hızlı çalışıyorlar.

Smart TV satın almanın ana noktası, basit cihazlardan özel işlevlere sahip olmaktır. Bunların arasında televizyon yönetiminden bahsetmeye değer.

Akıllı cihaz pazarı, modele bağlı olarak geniş bir kontrol teknolojisi yelpazesi sunar. Birçok televizyon zaten sesi ve jestleri algılayabiliyor. Ve en modern olanlar bir yüzü tanıyabilir ve özel uygulamalar aracılığıyla bir akıllı telefon kullanarak onu kontrol edebilir.

Kontrol mümkün olan tek işlev değildir. Bu teknolojinin ne sunduğunu ve yeteneklerinin ölçeğini bulalım.

Smart TV’de harici bir depolama cihazı bağlayabilir ve görüntüleri ekranda görüntüleyebilirsiniz. Samsung işletim sistemine sahip cihazlarda bu daha kolaydır: kablo bağlamanıza gerek yoktur, telefonu ağ üzerinden TV’ye bağlayabilir ve telefonda depolanan bilgileri büyük ekranda izleyebilirsiniz.

Modern Smart TV’ler, belirli bir TV programını yayınlarken bir ekran kayıt işlevi sağlar. Bu geliştirme, en sevdiğiniz programı kaçırma riski varsa yararlı olabilir. Video içeriğini kaydeder ve istediğiniz zaman görüntülemenizi sağlar.

Nadir istisnalar dışında çoğu geleneksel TV bu özelliğe sahip değildir. İster Akıllı bir cihazda ister normal bir cihazda, bir program yazmak sadece birkaç adımdan ibarettir:

1)Smart HUB ile formatlanmış bir USB flash sürücü alın.

2)Menüyü açın.

3)”Kaydet” i seçin.

4)Kayıt bittiyse Kaydı Durdur’u tıklayın.

İnternete yalnızca Akıllı TV’ler bağlanabilir. Basit bir TV, sosyal ağlara ve tarayıcılara erişimi olmadığı için internet bağlantısına ihtiyaç duymaz.

Çevrimiçi olmak için, herhangi bir İnternet sağlayıcısından özel bir kablo bağlamanız veya yakındaki tüm cihazlara bir sinyal gönderen Wi-Fi kullanarak yapmanız gerekir. Bu durumda, erişim noktasının şifresi yoksa bağlantı otomatik olarak gerçekleşir. Bir şifreniz varsa, onu girmeniz gerekecektir.

Smart TV, bir oyun ve uygulama galerisi sağlar. Her oyuncunun hayali gerçek oldu: İyi grafikler ve film müziğiyle büyük ekranda oynayabilirsiniz. Çoğu oyun normal bilgisayar oyunlarından farklı değildir.

Bu özelliğin kullanıcılardan harika bir yanıt bulması nedeniyle, üreticiler sürekli olarak yerleşik oyunlar eklemekle ilgileniyorlar. Bu fırsattan yararlanmak için internete bağlanmanız, menüye gitmeniz ve oyunların bulunduğu bir pencere açmanız yeterli.

Birçok donanım üreticisi, tasarımlarına 3B işlevsellik eklemeyi reddetmeye başladı. Nedeni: uygun bir talep yoktu. Bu tür modeller hiç bu kadar popüler olmamıştı ve 3D için çok az içerik yayınlandı. Bu nedenle, zamanla uzmanlar bu işlevi kaldırmaya başladı.

Bununla birlikte, piyasada hala akıllı 3D modeller var. Nadiren karşılaşılırlar, ancak bazı büyük mağazalarda önemli miktarlarda bulunabilirler. Kural olarak, bu modeller yüksek fiyat segmentindendir.

En yeni ve en ileri teknolojinin bile sadece avantajları değil, dezavantajları da vardır. Uzmanlar, Smart TV’nin gelecek olduğuna inanıyor. Yine de, iyileştirme ve büyümeye yer var.

Faydaları:

 • geleneksel TV’lerden daha yüksek kalite;
 • incelik ve hafiflik (yeni cihazlar öncekilerden çok daha kompakttır);
 • Akıllı telefondaki gibi İnternet bağlantısı;
 • çok sayıda konektörün varlığı;
 • çok işlevli kontrol, yakınlarda uzaktan kumandaya gerek yok;
 • teknolojide güçlü olmayan insanlar tarafından kolayca anlaşılır ve anlaşılır;
 • normal bir TV’den daha güçlü ve daha güvenilir.

Dezavantajları:

 • Çoğu Akıllı TV, normal TV’lerden çok daha pahalıdır. Elbette orta fiyat segmentinde yer alan ve büyük masraf gerektirmeyen modeller var. Ancak karşılaştırma bağlamında bu fark hissedilecektir.
 • Bazı video formatları cihazda oynatılamayabilir.

Smart TV’de gadget’lar ve harici cihazlar kullanmanın temel özelliği kolaylık ve hızdır. Tipik bir TV bu özelliklerle övünemez. Telefondan böyle bir cihaza hiçbir şey aktarılamaz.

Yeni teknoloji hayatı çok daha kolaylaştırdı ve işlemlerin çoğunun çevrimiçi olarak yapılmasını mümkün kıldı. Gerekli bilgileri hızlı bir şekilde TV’ye veya tersine aktarabilirsiniz. Smart TV’de ayrıca USB bağlantı noktaları vardır. Hafıza kartlarını, flash sürücüleri ve diğer harici cihazları bağlayabilirsiniz.

Ebeveyn kontrolü işlevi bebeğin ahlaki gelişimi için önemlidir. Çocuğun yaşına göre istenmeyen programlardan korunmasına yardımcı olacaktır. Ebeveynler, çocukların psikolojik sağlığının korunması konusunda sakin olabilirler.

Tüm sıradan TV’lerde ebeveyn denetimi işlevi bulunmaz ve çocuk tarafından tüketilen içeriği kendiniz izlemeniz gerekir. Akıllı TV üreticileri bir şifre belirleme becerisine dikkat ettiler.

Birkaç parametre ile engelleyebilirsiniz:

 • Yaşa göre. 18+ ile sınırlı içerik, yalnızca PIN girildikten sonra oynatılır.
 • Kanallar aracılığıyla. Bazı TV kanalları, şifre girilene kadar görüntü ve ses oynatmayacaktır.
 • Uygulamalara göre. Çocuk tarayıcılara ve sosyal ağlara erişemeyecektir.

Akıllı ve basit bir cihaz arasında temel farklar vardır. Akıllı teknoloji pek çok olanak sağlasa da, alışılagelmiş olan çok sınırlı işlevselliğe sahip ve her zaman iyi görüntü kalitesine sahip değil. Bu nedenle Smart, ana TV olarak en iyi seçenektir.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!