"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Cep telefonunuzu ve TV’nizi bağlamanın birkaç yolu vardır. Bazı seçenekler bir akıllı telefonu gerçek bir akıllı set üstü kutuya dönüştürürken, diğerleri ise tam tersine yalnızca hücresel bir cihazda depolanan medya içeriğini oynatmanıza izin verir.

Cep telefonunu LG TV’ye nasıl bağlayacağınızı bilmiyorsanız, bu makale size yardımcı olacaktır. Şimdi mobil ve televizyon ekipmanını senkronize etme talimatlarını öğrenelim. Sonuç olarak, her kullanıcı kendisine uygun seçeneği seçebilecek. Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

Telefonu TV’ye ne bağlayacak

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Her şeyden önce, telefonu TV’ye bağlamak, ekipmanın işlevselliğini önemli ölçüde artıracaktır. Akıllı telefon, ondan bir sinyal iletildiği ve görüntü büyük bir ekranda yayınlandığı için bir tür projektöre dönüşüyor. Böylece, her kullanıcı şunları yapabilecektir:

 • telefonunuzdan video oynatın, fotoğrafları görüntüleyin ve diğer medya içeriğini açın ve ardından bunu büyük bir ekrana yansıtın;
 • marketten indirilen video oyunları, anlık mesajlaşma programları ve diğer her türlü uygulamayı başlatmak;
 • İnternette gezinmek, yani çeşitli web sitelerini açmak;
 • her türlü sunum, gösteri yapmak, elektronik formatta literatür okumak.

TV’nizi telefonunuzdan kontrol etmek kullanışlı ve pratik bir çözümdür. Bununla birlikte, oyun oynamayı planlıyorsanız, bir oyun çubuğu takmanız daha iyidir.

Kullanıcı Wi-Fi ile bağlanırsa, telefondan gelen görüntü kablosuz olarak aktarılır. Diğer tüm durumlarda, aslında aşağıda tartışılacak olan özel kablolar, arayüzler kullanmak gerekir.

Akıllı telefonunuzu uzaktan kumandaya dönüştüren bir uygulama da indirebilirsiniz. Bu, özellikle eski uzaktan kumandanın kaybolduğu veya kırıldığı durumlarda çok kullanışlıdır. LG TV’ler için buna LG TV Remote  Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

Wi-Fi Direct ile Bağlanma

Bu bağlantı türü, yerleşik bir Wi-Fi adaptörü ve Wi-Fi Direct işlevi ile donatılmış modern TV modellerinin sahipleri için uygundur. Bu tür bir bağlantının bir yönlendiriciye bağlanması gerekmez. Kural olarak, Wi-Fi aracılığıyla, yalnızca “akıllı” Akıllı TV’ye bağlanabilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzda Android 4.0 veya sonraki bir sürümün yüklü olması gerekir.

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

Akıllı telefonunuzu LG TV’nize bağlamak için bu basit adım adım kılavuzu izleyin:

 1. Akıllı telefonunuzu alın, ana menüyü açın ve ardından “Ayarlar” bölümüne gidin. “Kablosuz ağlar” alt bölümüne gidin ve ardından “Wi-Fi” öğesini seçin. Sağ üstteki 3 noktayı tıklayın ve “Wi-Fi Direct” i seçin. Böyle bir komut yoksa, “Gelişmiş ayarlar” ı seçin.

Sonuç olarak, Wi-Fi Direct teknolojisi kullanılarak sonraki bağlantı için ağlar için otomatik bir arama başlatılacaktır.

 1. Uzaktan kumandayı alın ve ana menüyü açın. “Ağ” bölümüne gidin. Önceki durumda olduğu gibi, “Wi-Fi Direct” komutuna tıklamanız gerekir.
 2. Bu, senkronize edilecek mevcut cihazlar için bir arama başlatacaktır. Bir TV ve akıllı telefon bağlamak için listeden bir cep telefonu modeli seçmeniz yeterlidir. Cihaza bir bağlantı onayı talebi gönderilecek ve onaylanması gerekiyor.
 1. Birkaç saniye sonra akıllı telefon ve TV senkronize edilir. Cep telefonundan gelen sinyal büyük ekrana yayınlanacak, ses de iletilecektir.

Ana avantajlar:

 • odanın karşısına bir tel çekmeye gerek yoktur;
 • Wi-Fi yönlendirici gerektirmez;
 • tıbbi içeriği çeşitli formatlarda çoğaltabilirsiniz;
 • tüm konektörler ve girişler ücretsizdir, böylece telefon şarj edilebilir;
 • İnternette gezinme olanağını hayata geçirdi.

Eksiler:

 • “Wi-Fi Direct” teknolojisi eski akıllı telefonlarda ve TV’lerde uygulanmaz;
 • cep telefonunun pili çabuk biterse.
Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

Hücresel, Wi-Fi üzerinden TV’ye yapılandırılırsa, kullanıcı yalnızca içeriği oynatmakla kalmayacak, aynı zamanda uygulamaları da açabilecektir – bu büyük bir artı.

Miracast kullanarak Wi-Fi aracılığıyla

Modern bir veri aktarım standardından bahsediyoruz, esas olan kablosuz kanalların kullanımında yatıyor. TV bu arayüzü destekliyorsa, çeşitli içerikleri büyük ekrana yayınlayabilirsiniz. Ayrıca oyunlar oynayabilir, uygulamaları başlatabilirsiniz.

Ana gereksinim, TV ve akıllı telefonun aynı Wi-Fi ağına (yönlendirici) bağlanması gerektiğidir.

Talimatlar:

 1. TV’yi açın ve ana menüye gidin.
 2. Ayarları açın.
 3. “Ağ” alt bölümüne gidin.

Miracast seçeneğini etkinleştirin.

Yayını başlatmak için akıllı telefonunuzu alın ve perdeyi indirin.

Android işletim sisteminin tüm sürümleri bu işlevi desteklemez. Söz konusu işlevin adı, cihaz modeline göre değişebilir ancak özü her zaman aynıdır. Bu komutu bulamazsanız, Google Play’den bir uygulama

Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz Akıllı telefonu LG TV’ye Wi-Fi ile bağlıyoruz

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!