"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme

3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme

3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme. Üreticiler, güncel teknolojik trendlere ayak uydurmak için ürünlerini sürekli olarak geliştirmeye çalıştıkça, herhangi bir TV markasının yazılımının modası geçme eğilimindedir. Daha önce tanımlanan hataları ortadan kaldırmak ve rahat kullanım ve sezgisel bir arayüz ile çalışmayı stabilize etmek için TV modeli LG Smart TV için müteakip her bir aygıt yazılımı piyasaya sürülür. 3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.

LG Smart TV bir yıldan uzun süredir satın alındığından, sahipler şu ya da bu şekilde güncelleme işlemiyle, sihirbazı aramadan bunu nasıl yapacakları ve gerekli tüm dosyaları nereden alabilecekleriyle ilgileniyorlar. Bununla birlikte, yanlış bellenim nedeniyle TV tamamen çalışmaz hale gelebileceğinden, özgüven yoksa, bu işi kendimiz üstlenmemenin daha iyi olduğu hemen belirtilmelidir. Bu olursa, ustanın büyük bir miktar ödemesi gerekecektir.

Bununla birlikte, aşağıdaki basit kılavuzu sürekli ve yavaş bir şekilde izleyerek LG TV’leri güncellemek hem net hem de donanım açısından güvenli hale gelecektir. Her şeyden önce, başlamak için, belirli bir TV modelini belirlemeniz gerekir, çünkü diğerlerinden yazılım yüklemek, hatta benzer modeller bile yanlış olacaktır ve arızalara yol açabilir. 3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme. 3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme. 3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme

TV’nizin modelini, arkasındaki etikete bakarak kolayca bulabilirsiniz. Etiket yoksa, uzaktan kumandayı alın, menü düğmesine basın, müşteri desteği için düğmeye basın (ortada beyaz nokta ile kırmızı), bu ürün (hizmet) hakkında bilgilerin bulunduğu bölümü seçin, “Model (tür) “.

Yazılım seçimi

Belirli model belirlendikten sonra, LG TV’nizde Smart TV’yi güncellemek için yazılım aramaya başlamalısınız. Birkaç arama seçeneği vardır, örneğin gerekli dosyalar, bellenim sağlayan birçok sitede bulunur. Ancak, sorun yaşamamak için doğrulanmamış ağ kaynaklarını kullanmamanız gerektiğini anlamanız gerekir. Makul bir çözüm, teminatı doğrudan LG’nin resmi web sitesinden almak olabilir.

Bu şu şekilde yapılır:

 • Www.lg.com web sitesine gidin ;
 • En üstündeki arama penceresini bulun ve klavyeden TV modelinizin adını manuel olarak girin ve Enter tuşuna basın;
 • Arama sonuçlarını okuyun, Destek sekmesine gidin ve Programlar bölümünü seçin;
 • İndirilebilir bir güncelleme seçin (Yazılım Dosyası (Sürüm xx.xx.xx dosyası, burada sürüm x değerleri yerine sayılarla gösterilecektir);
 • Seçtiğiniz dosyanın linkine tıklayarak bilgisayarınıza indirin.

Dahası, prosedür o kadar karmaşık değil, ancak konsantrasyon ve biraz zaman gerektirecek, böylece güncellenmiş dosyadan sonra uzmanları aramanıza gerek kalmayacak, kendi dikkatsizliğiniz nedeniyle zaman ve para harcayacaksınız.

Sırayı güncelle

Bilgisayara indirilen güncellemenin USB flash sürücüye, kök klasörüne kopyalanması gerekir. Prosedür algoritması şunları içerir:

 • Resmi LV web sitesinden indirilen arşiv dosyasını bilgisayarınıza açtıktan sonra .epk formatında bir dosya alınmalıdır. Kullanıcının düzenli olarak güncellenmemesi durumunda olabilecek iki veya daha fazla dosya varsa, bunlar daha küçük bir sürümden daha büyüğe sırayla LG Smart TV’ye tek tek yüklenmelidir, böylece aygıt yazılımı doğru;
 • Flash sürücüyü biçimlendirin veya tamamen boş bir sürücü alın, ardından USB bağlantı noktasına takın, LG_DTV olarak adlandırılan bir klasör oluşturun (sadece bu şekilde ve başka bir şey değil);
 • Paketlenmemiş dosyaları flash sürücüde oluşturulan klasöre kopyalayın – buradan Smart TV bilgilerini okumaya devam edecektir;
 • USB flash sürücüyü bilgisayar bağlantı noktasından çıkarın ve varsa TV’nin bağlantı noktasına veya buna bağlı ek bir alıcıya takın. Medyayı yerleştirdikten sonra güncelleme, kullanıcının herhangi bir ek işlem yapmasını gerektirmez. Her şey otomatik olarak gerçekleşir;
lg-8
3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme
 • Ortamı bağladıktan sonra, TV ekranında, kurulu yazılımın geçerli sürümü ve ortama kaydedilen güncellemenin sürümü hakkında bilgi görüntüleyen bir pencere görünecektir (mevcut aygıt yazılımının sürümü, aygıtın altında gösteriliyorsa). yani şimdi, kullanıcının siteden yanlış dosyayı seçtiği anlamına gelir);
 • Aygıt yazılımı tamamlandığında, ekranda bununla ilgili bir mesaj (Yükseltme Tamamlandı) görünecektir.
3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme

Çevrimiçi güncelleme ve temel özellikler

Yukarıdakilere göre, LG TV’nizi güncellemeden önce, gerçekten ihtiyacınız olan güncelleme sürümünü seçmek için fazladan iki dakika harcamanız ve her şeyi iki kez tekrarlamamanız önemlidir. Yukarıda açıklanan ürün yazılımı yöntemine ek olarak, yazılımın yeni bir sürümünü doğrudan İnternet üzerinden yüklemek için ikinci bir seçenek de vardır.

Bu yöntem çok kullanışlıdır, bellenimin ortalama ağırlığı yaklaşık 500 MB olduğu için Wi-Fi veya kabloyla iyi hızda ve sınırsız kabloyla ağa TV bağlantısına sahip olmak yeterlidir. Uzaktan kumandayı almanız, ayarlarla (AYARLAR) düğmesine tıklamanız ve Destek sekmesini bulmanız gerekir. İçinde yazılım güncelleme bölümünü seçmelisiniz. Burada güncel aygıt yazılımı sürümünü bir bakışta görebilirsiniz. Ardından, bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için düğmeye tıklayın. Varsa, ekranda bir mesaj görünecektir. Yeni bir sürüm yüklemek için “Güncelle” yi tıklamanız yeterlidir.

Diğer süreç tamamen otomatiktir ve kullanıcı, oyuncular güncellenirken TV programlarını izlemeye devam edebilir. İndirme tamamlandığında hiçbir şeye dokunulamaz – ekipman kendini yeniden başlatır (TV açılır ve açılır). Bu, sürecin tamamen tamamlanması anlamına gelecektir.

Kuralları güncelleyin:

 • Güncelleme tamamen tamamlanana kadar flash sürücüyü TV’den çıkaramazsınız;
 • Yazılım yüklenene kadar TV’yi kapatmak da imkansızdır;
 • Tüm işlemler tamamlanmadan önce kablonun soketten çıkarılması yasaktır;
 • Güncelleme, arızalara yol açacağından, dağınık olmayan ve büyükten küçüğe değil en küçük sürümle başlamalıdır.

3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.3 Yolla LG Smart TV’nizdeki yazılımı güncelleme.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!