"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak

TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak

TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak.Video yarışından film izlemek, sosyal ağlarda iletişim kurmak veya tarayıcıdan haberleri okumak sadece bilgisayarınızda ve akıllı telefonunuzda değil, aynı zamanda TV’nizde de mümkündür. Bunu yapmak için, akıllı TV işlevi veya bunun için ek bir önek ve sabit bir ağ bağlantısı TV’ye yerleştirilmelidir. Bize TV’nizi doğrudan İnternete nasıl bağlayacağımızı söyleyin – bir Ethernet kablosuna veya yönlendiricisine ve bir Wi-Fi modülüne ihtiyacınız olacak.

TV’nizi İnternete bağlamak güvenilirdir, ancak pek kullanışlı değildir. TV’yi, TV’nin arkasındaki LAN bağlantı noktasına takarak standart bir yama kablosuyla yönlendiriciye bağlamanız gerekir. Yeni kabloyu çekmemek için Powerline adaptörlerini kullanabilirsiniz – bunlar 2 cihazın yanındaki sokete dahildir ve aralarında bir elektrik ağından Ethernet verilerini aktarmanıza izin verir.

TV’yi kablolu İnternet’e bağladıktan sonra bağlantıyı kurun. TV’deki menüyü çalıştırın, “Ağ ayarları” öğesini bulun. Bağlantı türünü seçin – kablolu – ve kurulum programını çalıştırın. Cihaz bir IP adresi alacak, menüyü kapatacak ve tarayıcıda veya başka bir widget’ta İnternet çalışmasını kontrol edecektir. TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak. TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak. TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Wi-Fi ile

TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak. Fi aracılığıyla bir TV’ye bağlanmak sizi kablolarla sınırlandırmaz, ancak internet hızı son derece sinyal seviyesine bağlıdır. Çevrimiçi olmak için yapın – prosedür farklı modellerde biraz farklıdır. LG TV İnternete nasıl bağlanır:

  • Ayarlar menüsünde “Ağ” sekmesine gidin;
  • “Ağ bağlantısı” na gidin;
  • “Yapılandır” ı tıklayın;
  • sistem kullanılabilir ağların bir listesini görüntüleyecektir, istediğinizi seçin;
  • yönlendiriciden şifreyi girin;
  • ağ bağlanacaktır, “Bitir” e tıklayın.

Samsung TV’nin Wi-Fi D’sini açmak için tek bir farkla benzer işlemleri yapın – kurulumun başında, kablo yerine kablosuz bağlantı kurmanız gerektiğini seçin.

WPS yapılandırması.

TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak. Doğru ağ ayarlarını yapamıyorsanız veya adınızı ve parolanızı bilmiyorsanız, WPS modunda otomatik olarak ayarlamayı deneyin. Ağ ayarları arasındaki TV menüsünde “WPS bağlantısı” öğesini bulun, ona gidin. 2 dakika boyunca yönlendiriciye gidin ve üzerinde küçük bir WPS düğmesini 10-15 saniye basılı tutun. TV’de iletişim kurmak için PIN kodu gereklidir – yönlendiricinin talimatlarında veya ciro etiketinde belirtilmiştir.

TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak

TV’de yerleşik Wi-Fi yoksa

TV’de bir Wi-Fi modülü varsa, kurun. Yerleşik Wi-Fi cihazınızda yoksa, bir kablosuz ağ bağlantısı kurmak yine de mümkündür. USB bağlantı noktasına takılı harici bir Wi-Fi adaptörü satın alın. Bir adaptör seçerken, özel TV modelinizle uyumluluğa dikkat edin – evrensel cihazlar her zaman medya içeriğine izin vermez.

yönlendiriciye veya tekrarlayıcıya bağlayın. Yönlendiriciyi alın – ekonomik modeller bile adaptöre veya Köprü moduna erişir, ağ kablosunu TV’nin LAN bağlantı noktasına bağlayın.

Sorun giderme

TV Wi-Fi internete bağlanmazsa, önce diğer cihazlardan (bir bilgisayar, akıllı telefon) yönlendirici üzerinden ağ erişimini kontrol edin. Siteler hiçbir yerde açılmazsa – sorun yönlendirici ayarlarında. Sorun yalnızca TV’de görünüyorsa, aşağıdaki işlemlerle sorunu gidermeyi deneyin:

  • 2-3 dakika sonra kapatıp açarak TV’yi ve yönlendiriciyi yeniden başlatın;
  • yönlendirici beton bir duvarın arkasındaysa, bağlantı hızlanır, hız yavaşlar – yönlendiriciyi TV’ye daha yakın olacak şekilde yeniden düzenleyin;
  • bağlantı koptuğunda yük eksik olduğunda veya videoyu görüntülemek için kanal hızı eksik olduğunda – bunun nedeni bir yönlendirici olarak, daha güçlü bir yönlendirici satın alın.

Hiçbir şey yardımcı olmadıysa, bağlantı parametrelerini manuel olarak ayarlayın. Yönlendirici ayarlarında, DHCP işlevini kapatın, TV’ye IP adresini ve ağ geçidini girin. IP ayarlarında, Manuel girişi seçin ve IP, DNS, Alt Ağ Maskesi alanlarını doldurun. Hangi değerleri gireceğinizi bilmiyorsanız – ağ bağlantısı ile ilgili bilgilerde aynı ağa bağlı bilgisayara gidin. Son basamağı birkaç birim için bir IP adresine yükselterek TV’de yeniden yazarken parametreleri yeniden yazma. Son olarak, yönlendirici ayarlarında TV’nin MAC adresini yazın. TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak. TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak.

Sonuç

Televizyonu internete nasıl bağlayacağımızı bulduk. Kablolu veya kablosuz bir bağlantı seçin ve cihazlarınızı bağlayın. Modern üreticiler süreci olabildiğince kolaylaştırdı, bu nedenle karmaşık ayarlar gerekli olmayacak.

Bir adaptör seçerken hata yapmamak ve boşuna para harcamamak için birkaç özelliği göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunlar, Wi-Fix modülünün parametreleri ve özelliklerinin yanı sıra belirli TV markaları ile uyumluluğu ifade eder. Doğru adaptör, kullanıcıya internete rahat ve engelsiz erişim sağlayabilecektir.

Bu ne?

Kullanıcılardan Smart TV işlevini destekleyen TV’leri satın aldıktan sonra, kural olarak, cihazın Wi-Fi üzerinden İnternete nasıl bağlanacağı sorusu ortaya çıkıyor. Bunu yapmak için, TV’nin kendisinde özel bir modül bulunmalıdır. Bu mevcut değilse, harici Wi-Fi alıcısı cihaza bağlanabilir.

Bunu yapmak için ayrı bir modül satın almanız ve kablosuz ağa bağlanmanız gerekir . Dıştan bakıldığında adaptör basit bir flash sürücüye benziyor. Bir USB konektörü aracılığıyla TV’ye bağlayabilirsiniz.

TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak. TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak. TV’yi Wi-Fi’ye bağlamak.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!