"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 Set üstü kutusu uzaktan kumandasını TV’ye bağlama

Set üstü kutusu uzaktan kumandasını TV’ye bağlama

Set üstü kutusu uzaktan kumandasını TV’ye bağlama başlangıçta, Rostele uzaktan kumanda yalnızca set üstü kutu ile etkileşime girer, TV kanallarını onun üzerinden değiştirir ve standart menü işlevlerini gerçekleştirir. TB kontrol moduna girmesi için yani ses ekleme / çıkarma, TB’yi açma / kapatma vb. İçin yapılandırılması gerekir. Bu birkaç yolla yapılabilir.

Set üstü kutusu uzaktan kumandasını TV’ye bağlama, büyük bir Rus dijital hizmetler ve hizmetler sağlayıcısıdır: ağa geniş bant erişimi, etkileşimli TV, hücresel iletişim, yerel ve uzun mesafeli telefon iletişimi, vb. Markanın ürünlerinden biri evrensel bir uzaktan kumandadır.

Rostelecom’un özelliği, pürüzsüz formlar için çabalamasıdır ve bunların üretimi için kontrol paneli bir istisna değildir. Bağlı TV’nin rahat ve karmaşık olmayan kontrolü için tasarlanmıştır ve ergonomisi ve düğmelerin mantıksal düzeni bu ürünü özellikle popüler kılmaktadır.

Cihazdaki düğmelerin büyük çoğunluğu TV uzaktan kumandalarına benzer bir işleve sahiptir. Rostelecom set üstü kutusunun uzaktan kumandasının görünümünün ayırt edici bir özelliği, birçok üretici tarafından kullanılan normal düğme renklerinin (kırmızı, yeşil, mavi ve sarı) olmamasıdır.

Uzaktan kumandada 0’dan 9’a kadar dijital arama yapan düğmeler, TV’nin kendisini ve set üstü kutuyu açmak / kapatmaktan sorumlu tuşlar bulunur. Oklar ana menüyü kontrol eder. Sola dönük bir ok, ek kontrol tablolarını getirecek ve manuel olarak yazılırsa gereksiz karakterleri kaldıracaktır.

Herhangi bir uzaktan kumandada olduğu gibi, aşağıdakiler için düğmeler vardır:

  •  ayarı duraklat;
  •  daha fazla oynatma;
  •  geri / ileri sar;
  •  sesi artırma / azaltma.

Set üstü kutusu uzaktan kumandasını TV’ye bağlama .Kanalları sonraki / önceki türe göre değiştirmek için standart düğmelere ek olarak, önceki izlenen kanala dönmek için uzaktan kumanda üzerinde bir düğme vardır. Rostelecom uzaktan kumandasının diğer bir işlevi, gerçekleştirilen son işlemi iptal etmektir.

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:

  • modu “ses” veya “video” olarak değiştirin;
  •  “etkileşimli TV” kurun;
  •  TV menüsünde izleme sırasını değiştirin;
  •  görüntüleme sırasında ek ayarları çağırın.

bu şirketin cihazı hemen hemen her TV’nin kontrolünü ele alabilir. Her bir TV markasının kendisiyle ilişkilendirilmiş benzersiz bir kodu vardır. Uzaktan kumandayı kurarken tüm eylemler tek bir hedefe ulaşmayı hedefler – ona bu kişisel kodu vermek

Set üstü kutusu uzaktan kumandasını TV’ye bağlama

Uzaktan kumandayı Rostelecom’dan TB’ye bağlamanın 3 yolu vardır ve hepsinin benzer bir kurulum prensibi vardır. Ancak önemli farklılıklar var.

Bu seçenek, TB model kodunu bilmeyen ve arayarak zaman kaybetmek istemeyen kullanıcılar için uygundur. Ayrıca, yöntem başka kimse çalışmadığında da benimsenebilir.

Otomatik yapılandırma için eylem algoritması:

Cihazınızı özel bir yeniden programlama moduna alın. Uzaktan kumandadaki “Tamam” düğmelerini (yuvarlak kumanda çubuğunun ortasındadır) ve “TV” (sol üst) düğmelerini aynı anda basılı tutun, birkaç saniye basılı tutun (“TV” üzerindeki LED’in geleceği anı bekleyin 2 kez yanıp söner).

991″ kombinasyonunu çevirin (TV, LED’in iki kez yanıp sönmesiyle komutun işlem için kabul edildiğini size bildirecektir). TB üzerinde dijital şifrenin otomatik yineleme işlevi başlayacaktır

Uzaktan kumandayı TV’ye yöneltin, “CH +” tuşuna basın. Uzaktan kumanda yanıp sönecektir. Bir sinyal, programın ilk kodu değiştirdiği anlamına gelir. Uyumlu olduğu tespit edilirse, TB kapanacaktır. Aksi takdirde, ekipman kapanana kadar CH + düğmesine basmaya devam edin.

Kod çalıştığında (bunun sinyali TV’nin kapanması olacaktır), “Tamam” düğmesiyle düzeltilmesi gerekir.

Otomatik seçim yöntemi çok kullanışlıdır, ancak TV’ler için TM SAMSUNG, LG veya daha eski TV modelleri için her zaman uygun olmaktan uzaktır. Bu durumlarda, Rostelecom uzaktan kumandasını TV’ye bağlamanın aşağıdaki yöntemi kurtarmaya gelir.

Bu seçenek öncekinden daha basittir, ancak tüm TV şirketleri tarafından desteklenmemektedir. Bu yöntem için, vereminizin üreticisini özel bir listede bulmanız gerekir.,

TV üretici numarasını belirledikten sonra aşağıdakileri yapın:

“OK” ve “TV” düğmelerini bir saniyeden kısa süre boyunca aynı anda basılı tutun. Uzaktan kumanda, LED’i iki kez yanıp sönerek komutun yürütülmek üzere kabul edildiğini bildirir (programlama modu etkinleştirilir).

Otomatik moddaki uzaktan kumanda, seçilen üreticiyle ilgili tüm kodları incelerken gerekli rakamı basılı tutun.

Kodun başarılı bir şekilde seçilmesi, TV’nin kapatılmasıyla işaretlenecektir. Düğmeyi bırakın ve her şey otomatik olarak kaydedilecektir.

Set üstü kutusu uzaktan kumandasını TV’ye bağlama

TV alıcısının üreticisi listede yoksa, manuel yapılandırma yöntemi yardımcı olacaktır (kodu kendiniz seçip girerek).

Aşağıdaki adımları uygulayın:

TB’yi özel programlama moduna getirin (önceki yöntemlerde olduğu gibi).

TB markasına karşılık gelen herhangi bir kodu çevirin (aşağıdaki tabloya bakın).

“TV” düğmesine basın. Kod gelirse, TV kapanacaktır. Sonuç negatifse teorik olarak TB’ye uyan sayı kombinasyonlarını manuel olarak yinelemeye devam edin.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız.

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!