"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir: İnternet ile ?

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir: İnternet ile ?

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. Artık ağa erişmek için bilgisayara gitmenize gerek yok. Yazılım ve tarayıcı zamanında güncellenirse, elbette sadece TV’yi kullanmak yeterlidir. Modern akıllı TV LG, yalnızca bir televizyon kasasında neredeyse tam teşekküllü bir bilgisayardır. Doğal olarak, programların güncellenmesini, alaka düzeyinin izlenmesini gerektirir ve ardından cihazın kapsamlı yetenekleri korunacaktır. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir.

Bu soru göz ardı edilirse, çok yakında resim donmaya başlayacak, çeşitli hatalar ve çalışma hataları ortaya çıkacaktır. Tabii ki, bu yol alır. Ve hiçbir şey yapılmazsa, yakında cihaz olması gerektiği gibi tamamen çalışmayı durduracaktır. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir: İnternet ile ?

Çıkarılabilir medya kullanarak güncelleme

İlk olarak, tarayıcıyı güncellerken uyulması gereken basit çalışma kurallarını ele alalım:

 • Yanıp sönme işlemi gerçekleştiğinde, TV’yi kapatmamak daha iyidir, çünkü bu durumda prosedür doğru şekilde tamamlanamaz;
 • Prosedüre başlamadan önce tarayıcı sürümünün TV modeline uygun olduğundan emin olmalısınız;
 • Güncelleme devam ederken medyayı çıkaramazsınız;
 • Program çökmelerini önlemek için herhangi bir düğmeye basmamanız önerilir.

TV yazılım serisini kontrol etmek ve talimat aramamak için “AYARLAR” düğmesine basarak uzaktan kumandayı kullanabilirsiniz. Oradaki “Ürün/Hizmet Bilgileri”ni seçerek “Destek” sekmesinde durmanız gereken bir menü açılacaktır. Söz konusu LG TV’nin yazılım seri numarası burada listelenmelidir. Cihazın yeni gibi çalışması için kullanıcının güncellemeleri indirmesi ve yüklemesi gerekir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir.

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir: İnternet ile ?

Medya hazırlama ve yükleme, yeni başlayanların üstesinden gelebileceği oldukça basit bir prosedürdür. Kural olarak, bu tür cihazların sahiplerinin biçimlendirilmiş bir flash sürücüsü vardır. Değilse, biçimlendirmeniz gerekir. Ardından, kolaylık olması için, tarayıcıyı güncellemek için kullanılan sistem dosyalarıyla bir LG klasörü oluşturmanız gerekir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir.

Veriler kopyalandıktan sonra USB flash sürücüyü TV’ye takabilirsiniz. Medya takılır takılmaz, içeriğiyle birlikte veriler ekranda belirir. Kullanıcı başa çıkabileceğinden eminse, “Yürüt” düğmesine tıklayın ve ekranda görünen önerileri izleyin. Sezgiseldirler, bu nedenle zorluklara neden olmazlar.

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir: İnternet ile ?

İnternet kullanılarak LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir?

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. Bu yöntem çok daha basittir, çünkü yabancı nesnelerin kullanılmasını gerektirmez – yalnızca bir TV’ye ve güvenilir İnternet erişimine ihtiyacınız vardır. Kural olarak, yeni yazılım 500 megabayt veya daha fazlasını kaplar. Bu arada, indirmek için İnternet’i üç şekilde sağlayabilirsiniz:

 • Wi-fi, kablosuz olduğu ve yüksek hız sağladığı için en basit ve kullanışlı olanıdır;
 • 4G modem daha az pratik bir seçenektir, ancak alternatif olmadığında da sıklıkla kullanılır;
 • Ağ kablosu – bağlanması biraz zaman alabilir, ancak aslında yöntem LV TV’ler için de en kötüsü değildir.
LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir: İnternet ile ?

Böylece, İnternet bağlantısı yapıldığında işin en önemli kısmı olan güncelleme sürecini başlatabilirsiniz:

 • Uzaktan kumandada “AYARLAR” düğmesini bulmanız gerekir;
 • “Destek” menüsünü açın;
 • “Güncelle” alt öğesini seçin;
 • Güncellemeleri kontrol et;
 • LG Smart TV’deki yeni üretici yazılımının numarası görüntülenmelidir;
 • Her şey size uyuyorsa, “Güncelle” ye tıklayabilirsiniz.
 • TV’nin çalışacağı indirme işlemi başlar.

İndirme işlemi bittiğinde, TV tüm sistemleri kapatarak otomatik olarak güncellemeye başlayacaktır. Bu noktada cihazın ağ bağlantısını kesmemek ve gereksiz manipülasyonlar yapmamak önemlidir. İşlem başarılı olursa, ekranda “Güncellemeye gerek yok” yazısıyla bir pencere görünecektir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir.

Güncellemeden sonra sorun yaşarsam ne yapmalıyım?

LG TV’ler oldukça kaprisli bir tekniktir, özellikle eski konfigürasyondan yalnızca bir ismin kaldığı modern cihazlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tüm bu manipülasyonlardan sonra bile, sistem bazen Web tarayıcısını çökertebilir. Ama bu durumda ne yapmalı? Başlatma genellikle yardımcı olur.

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir: İnternet ile ?

Bunu tamamlamak için çok fazla beceriye ihtiyacınız yok:

 • Menüye gidin;
 • “Destek” öğesini bulun;
 • Ardından, “Uygulama Başlatma” seçeneğini seçin;
 • Başlatmak istediğiniz uygulamayı seçin, örneğin Yandex tarayıcısı ve “Tamam” ı tıklayın.

Şimdi TV’nin yeniden başlatılmasını beklemeniz gerekiyor. Her şey yolunda giderse, favori tarayıcınız düzgün çalışır ve eski bir programla ilgili mesajlar İnternet’teki çalışmanızı bozmaz. Ancak bu yardımcı olmadıysa bile, profesyonellere dönme zamanı.

LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir. LG TV’de tarayıcı nasıl güncellenir.

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!