"Enter"a basıp içeriğe geçin
1 / 3
2 / 3
3 / 3


Televizyon Servisi : 444 0 971

1 LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama Modern televizyon ekipmanı, işlevsellik açısından akıllı telefonları neredeyse tamamen yakaladı. En son modeller, kablosuz internet bağlantısı için yerleşik bir modül ile donatılmıştır. Ek olarak, bir Ethernet kablosunun doğrudan bağlantısı için bir LAN girişine sahiptirler. LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Ancak, Wi-Fi adaptörüne sahip olmayan “akıllı” bir Smart TV satın aldıysanız ve bir kabloyla İnternet’e bağlanmak istemiyorsanız ne olur? Herhangi bir alternatif çözüm var mı? Belki ek cihazlar bağlayabilirsiniz? LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama TV ve yönlendirici farklı odalarda bulunuyorsa, tüm evin içinden bükülmüş bir çift kablo çekmenin son seçenek olduğu açıktır. Kablo, odaların estetik algısını bozacak ve yanlışlıkla kordona zarar verme riski önemli ölçüde artacaktır. LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Sorunun bir çözümü var. Özellikle televizyon ekipmanı için tasarlanmış taşınabilir bir Wi-Fi adaptörü satın alabilirsiniz. Bu, Smart TV’nizi İnternete kablosuz olarak bağlamanın basit, uygun fiyatlı ancak pahalı bir yoludur. LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Wi-Fi adaptörü ne içindir?

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama Satın aldığınız TV modeli bir Wi-Fi adaptörüyle donatılmamışsa, bu, kablo kullanmadan İnternet’e bağlanamayacağınız anlamına gelmez. Ekipmanınız ile uyumlu özel bir router almanız yeterlidir.

LG TV için Wi-Fi adaptörünün kesintisiz çalışmasını sağlamak için TV ekipmanınızla aynı marka taşınabilir bir yönlendirici satın alın. Bu karar uyumluluk sorunlarından kaynaklanmaktadır. Maalesef, TV cihazınıza sürücü yükleyemezsiniz. Bu nedenle, modül ve TV aynı şirket tarafından yapılmışsa, kesinlikle tam uyumludurlar. LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Taşınabilir donanım modülü, yerleşik adaptörler gibi kablosuz İnternet’in tüm özelliklerine sahiptir. Görünüm hakkında konuşursak, bileşen bir flash sürücüyü son derece andırıyor, bir USB konektörü ile bağlanıyor.

İnterneti TV’nize bağlamak için kaliteli bir adaptör satın almanız gerekir. Bu nedenle seçim süreci son derece önemlidir. Karşılaştığınız ilk yönlendiriciyi alıp satın alamazsınız. Bazı nüanslar dikkate alınmalıdır. LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Başarılı bir şekilde bir modem satın almak için, temel televizyon ekipmanı setinde bulunan talimatları ayrıntılı olarak incelemeniz gerekir. Aynı zamanda, bir PC için tasarlanan USB Wi-Fi adaptörünün TV ile uyumlu olmadığı unutulmamalıdır.

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Bu tür cihazların işlevselliğini ve çalışma ömrünü yansıtan ek parametreleri de hesaba katmanız gerekir:

 • uyumluluk;
 • sinyal standardı;
 • çalışma frekansı;
 • güç (önerilen aralık – 17-20 dBm);
 • etki yarıçapı;
 • şifreleme algoritması.

En önemlisi ile başlayalım, hangi modüller LG TV ile uyumludur? Bu zor soruyu cevaplamak için, adaptörün ve TV’nin teknik özelliklerini dikkatlice incelemelisiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, her iki cihaz da LG tarafından yapılmışsa, uyumluluk sorunu olmayacaktır.

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama
 • 11a;
 • 11b;
 • 11g;
 • 11n.

Bu parametre, baud hızını belirlediği için son derece önemlidir. Yukarıda listelenen tüm standartlar için, birkaç parametre daha vardır – maksimum verim (teorik olarak ekipman tarafından desteklenen bir gösterge) ve gerçek (alıcının gerçek çıkışı).

En zayıf bant genişliği standardı 802.11b’dir. Maksimum değer saniyede 11 megabit’e ulaşırken, gerçek rakam sadece 3 Mbps’dir. 802.11n en güçlüsüdür. Gerçek bant genişliği 150 Mbps’dir.

Diğer tüm standartlar aşağıdaki parametrelere sahiptir:

 • 11a – Gerçek bant genişliği 2 Mbps’dir.
 • 11g – Gerçek bant genişliği 24 Mbps’dir.
 • 11n – Gerçek iş hacmi 150 Mbps’dir.
LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Maksimum ve gerçek bant genişliği arasındaki fark neden bu kadar önemli? Bu reklam ve pazarlama ile ilgili değildir, Wi-Fi sinyalinin kalitesi de parazitten etkilenir. Bazen sinyal, genellikle duvarlar, mobilyalar vb. Olan belirli engelleri aşamaz. Maksimum bant genişliğini sağlamak için duvarları ve bölmeleri olmayan boş bir evde olmak gerekir, elbette bu imkansızdır.

Kablosuz sinyal standardı modeme göre seçilmelidir. Sonuç olarak, en yüksek kalitede sinyali alacaksınız.

Çalışma frekansı bir diğer önemli faktördür İnternete kablosuz bağlantı için harici bir modül seçerken, çalıştığı frekansı hesaba katın. Uygulamada görüldüğü gibi, bu türdeki cihazlar 2,5 ila 5 GHz’yi destekler.

Her sinyalin farklı bir frekans aralığı vardır. Yönlendirici ve harici alıcı farklı frekanslarda çalışırsa, iletişim kuramayacaklar ve bir uyumluluk sorunu ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, yönlendiricinin teknik özelliklerinde 5 GHz frekansı belirtilmişse, adaptör buna göre uygun olmalıdır.

Verici gücü de hesaba katılmalıdır. Parametreler 17 dBm’ye kadar bir gösterge gösteriyorsa, kesinlikle gerçekten temiz bir sinyal beklememelisiniz. Düzgün çalışma için en uygun alan 20 dBm’ye kadardır. LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Menzil, cihazın düzgün çalışabileceği mesafedir. Bu gösterge neredeyse her zaman metre cinsinden ölçülür. Çoğunlukla teknik özelliklerde, odanın içinde ve dışında iki değer kaydedilir.

Yarıçapın en başarılı şekilde belirlenmesi için, yalnızca TV’nin konumunu değil aynı zamanda yönlendiriciyi de hesaba katmak gerekir. Elbette cihazlar birbirine ne kadar yakın olursa sinyal o kadar güçlü olacaktır. TV’den yönlendiriciye giden yolda önemli sinyal engelleri olup olmadığını düşünün. Daha önce de belirtildiği gibi, engeller (duvarlar, mobilyalar, hatta bazen iç mekan çiçekleri) sinyal kalitesini olumsuz yönde etkiler.

Bir sonraki parametre şifreleme algoritmasıdır, bu faktör doğrudan güvenliğinizin seviyesini belirler. Şifreleme yöntemi, ekipmanın her türlü saldırı ve kesmeye karşı direncini hesaplar. Günümüzde en güvenli seçenek WPA 2’dir. Oldukça eski olduğu için WEP protokollü bir adaptör satın almamak daha iyidir.

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Ayrı olarak, LG adaptörlerinin analogları hakkında konuşmaya değer, oradalar ve birçoğu var, ancak bu tür cihazlara para harcamaya değer mi? İlk olarak, diğer üreticilerin modülleri çok daha ucuzdur ve bu da tüketicinin ilgisini çeker. İkincisi, teknik parametreler açısından, hiçbir şekilde tescilli modüllerden daha düşük değildirler.

Madalyonun başka bir yanı var. Sahte ürünler için neredeyse hiçbir zaman garanti yoktur veya çok kısadır. Garanti süresi henüz dolmamış olsa bile, kimsenin sizin için cihazı değiştirmeyeceğinden ve paranızı iade edemeyeceğinizden emin olun.

Büyük olasılıkla, satıcılar sadece operasyonel koşullara uyulmamasına, mekanik hasara atıfta bulunacaktır. Çünkü parayı size kendi cebinden iade edecekler.

Yukarıda listelenen incelikleri göz önünde bulundurarak, evrensel adaptörler satın almanın buna değmeyeceği, para biriktirmeye çalışarak çok daha fazla para harcayacağınız kesinlikle anlaşılıyor. Neden çabuk başarısız oluyorlar? Gerçek şu ki, güncellemeler düzenli olarak yayınlanıyor. Bu nedenle, aygıt yazılımı güncellenir güncellenmez adaptör çalışmayı durduracaktır.

Wi-Fi adaptörü LG AN WF100

Daha önce belirtildiği gibi, uyumluluk sorunlarını ve cihazın erken arızalanmasını önlemek için benzer bir üreticiden LG Smart TV’niz için bir modül satın alın. Ama hangi markayı seçmek daha iyidir? Zor soru, LG TV’ler için en popüler Wi-Fi adaptörlerinden bazılarına bir göz atalım:

 • Model AN-WF100 – kablosuz ağlara bağlanmak için tasarlanmıştır. Maksimum basitlik ve satın alınabilirlik ile karakterizedir. Doğru çalışması için, TV cihazının NetCast işlevini desteklemesi gerekir.
 • Model AN-WF500 – yalnızca kablosuz ağlara değil, aynı zamanda akıllı telefonlara da bağlanmanıza izin verir. Cihaz, LG kulaklık ve hoparlörlerin bağlantısını destekler.

Her iki seçenek de kendi yolunda iyidir. İlk model daha çok yeni başlayanlar için, ikincisi ise ileri düzey kullanıcılar için tasarlanmıştır.

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

Bağlantı ve konfigürasyon

Wi-Fi modülünün modeline ve markasına zaten karar verdiyseniz, bir İnternet bağlantısı kurmanın zamanı geldi. Öncelikle adaptörü USB konektörüne takmanız gerekir. O zaman TV menüsünü açmalısınız. “Ağ Ayarları” bölümüne gidin ve ardından “Ağ Ayarları: Kablosuz” öğesini seçin.

Yönlendirici oturum açma adını ve parolasını biliyorsanız, mevcut ağların listesini yapılandırabilirsiniz. Çoğu modern yönlendirici, WPS işlevi ile donatılmıştır. Yetkilendirme sırasında bir şifre girmeniz gerekmez, sadece bu butona tıklayın. Sonuç olarak, ayar otomatik olarak yapılacaktır.

Aslında, bu yönlendirici kurulumunu tamamlar, artık internete bir LG TV üzerinden erişebilirsiniz. Bağlantı sorunu olmayacak. Önemli olan doğru cihazı seçmektir

LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama LG TV için Wi-Fi adaptör modülü seçme ve bağlama

pars servis televizyonlarda uzman bir teknik servistir eğer bir problem yaşıyorsanız profesyonellerden destek alınız

Telefon numarası : 444 09 71

Bu yazı yorumlara kapalı.

HEMEN ARA!